Şan İskender

Yılbaşı’ndan hemen önce Şan İskender ‘in genç kuşak temsilcisi sevgili arkadaşım Birgül Tavşan Kayıran’ın davetiyle soluğu Şan İskender’in Ankamall şubesinde aldım. 1996 yılında ilk restoranını Yenimahalle’de Ankaralılarla buluşturan Şan İskender şu anda toplamda 5 şubesi ile Şan İskender 1 şubesi ile de Şan Pide adı altında  hizmet veriyor.

İskender hem Türk Mutfağı’nda hem de benim için önemli yemekler arasında. Öyle ki İskender özellikle tek başıma yemek yemem gerektiğinde her zaman birinci seçimim olmuştur.

Şan İskender ‘in Ankamall şubesi en üst katta, Food Court olarak adlandırılan bölgede sağ köşede hizmet veriyor.

Yemeğimize ilk olarak Mermicek Çorbasıyla başlıyoruz, çorba oldukça lezzetli ve doyurucu. Doyurucu diyorum çünkü İskender’i bir porsiyondan fazla yemeği düşünenler çorbayı geçerek direkt İskender’den başlamalı.

Konu İskender ve Döner olduğunda pek ayrım yapmam. Ancak Şan İskender lezzet konusunda çıtayı oldukça yukarı taşımış. Afyon ve Balıkesir’den getirilen etler ile yapılan İskender’i yine Afyon’dan getirilen terayağı süslüyor. Açıkçası bize de afiyetle yemesi kalıyor.

Şan iskender’in adından da anlaşılacağı gibi Menüsü İskender etrafında şekillenmiş durumda; Ana Yemek İskender; Porsiyonu 15.95 TL gibi rekabetçi bir fiyat, porsiyonuna göre 22,95 TL ye kadar çıkıyor. Ayrıca Patlıcanlı İskender seçeneği mevcut fiyatı 18,95 TL.

Günün çorbası , mevsim salata, çoban salata, çıtır patates ve elma dilim patates menünün diğer ürünleri olarak karşımıza çıkıyor. Bulgur pilavı ve turşunun ikram olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Tatlılara gelecek olursak menüye yeni katılan Kadayıf Kaplı Kızarmış Dondurma kesinlikle denenmeli. Kaymaklı Ekmek kadayıfı, Fırında Sütlaç ve Künefe de tatlı menüsünün diğer seçenekleri.

Şan İskender , şubelerinin konumuyla ve yemeklerinin lezzetleriyle rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir restoran.

Şubeleri Ankamall, Yenimahalle, Batıkent, Mesa ve Kentpark’da hizmet veriyor.

Detaylı Bilgi: www.saniskender.com.tr

Fotoğraflar Larien Dijital


1 10

2 10

3 10

4 10

5 10

6 10

7 10

8 10

9 10

10 10