Ankara Kar’a Teslim Oldu

Ankara’da mesai saatinin hemen ardından başlayan kar yağışı özellikle yüksek kesimlerde sürücülerin zor anlar yaşamasına neden oluyor. Tipi halinde başlayan kar yağışı kısa süre içerisinde Ankara’yı beyaza boyadı.

Yollarda hem Büyükşehir Belediyesi hem de İlçe belediyelerin çalışmalarına rağmen yollarda araçlar zorlukla ilerliyor. Oran, İncek Bulvarı, Turan Güneş Bulvarı gibi sıkça kullanılan yüksek kesimli bölgelerde ana yollar tamamen kapanmasa da araçlar yavaş ilerleyebiliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara’da bu gece saatlerinde başlayacak kar yağışının sabah saatlerine doğru etkisini arttırarak yer yer kuvvetli (5-15 cm) olmasının beklendiğini duyurdu.

Pazartesi öğle saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin edilen kar yağışının meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Ankara’da Pazartesi günü karlı en yüksek 2 en düşük -2 derece olan hava Salı günü karla karışık yağmur en yüksek 4 en düşük ise -1 derece olacak.

Çarşamba Perşembe ve Cuma günleri ise sağanak yağış bekleniyor.

PAYLAŞ
Önceki Haber2016 Geldi Zamla birlikte geldi
Sonraki HaberŞan İskender
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.