Devrez

Devrez 10 senedir Küçükesat’ta hizmet veren özellikle mercimek çorbasıyla ön plana çıkan bir restoran.

Yemekler

Devrez’in menüsünün tamamı Türk yemekleri ve kebap’tan oluşuyor. Mekanın en öne çıkan ürünü pek tabii ki mercimek çorbası. Mekanın menüsünde Dürüm evi özel çorba olarak adlandırılmakta. Devrez’e giderek çorbayı yeme şansı bulanlar lezzeti konusunda  bana hak verecektir. Mercimek çorbasının yanı sıra poşet serilerek üzerine bırakılan marul,domates, roka vb. söğüş mekana ilk kez gidenlere biraz garip gelebilir. Ancak gelen söğüş hem taze hem de temiz.

Mercimek çorbası hem çok lezzetli hem de çok doyurucu, ana yemeği sipariş etmeden önce çorbayı içip bitirmenizi tavsiye ederim. Diğer yandan tahta kaşık ve bakır kase çorbaya daha büyük keyif katıyor. Yağ sevmeyenlerin çorbayı isterken özellikle koyulmamasını istemeleri lazım normal şartlarda çorba bol yağlı geliyor. Çorbanın yanı sıra 10’u aşkın kebap 2 adet de tatlı çeşidi seçenekler arasında. Kişisel olarak  kaşarlı köfte ve çöp şiş benim en çok tercih ettiğim ana yemekler. İkisi de lezzetli. Diğer yandan damak tadınıza göre inegöl köfte, acılı köfte, adana dürüm, adana kebap, soslu adana, açık beyti, sarma beyti ve tasvuk şiş gibi seçenekler mevcut. Ben iyi yerim üstüne bir de tatlı alırım diyorsanız,künefe ve sütlü tel kadayıf seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Künefe yi deneme şansım oldu çok güzel ancak 2 kişi paylaşmak daha isabetli olacaktır. Lezzet konusunda Devrez gerçekten çok başarılı.

Ortam

Mekanın neredeyse günün her saati açık olması vesilesiyle her kesimden müşteri Devrez’e geliyor. Sabahları daha çok yakın çevrenin ve çalışanların uğradığı mekan, akşam ve geceleri ise eğlenceden önce veya sonra karnını doyurmak isteyenlerin akınına uğruyor.

Servis

Servis hızlı. Mekana otur oturmaz hemen ilgilenen birileri siparişinizi alıyor. Başta da belirttiğim gibi poşet üzerine serilen söğüş mekana ilk kez gidenleri ve bu tarz servisten hoşlanmayanları rahatsız edebilir. Yemekler özellikle çorba hızlı geliyor. Garsonlar müşteri ile ilgili.

Dekorasyon – Konum

Devrez tam da Esat Caddesi’nin bittiği yerde Reşit Galip Caddesi’nin de sona erdiği ve Esat Caddesi ile buluştuğu noktada hizmet veriyor. Mekan biraz sapa da kalmış gözükse de aslında çok merkezi bir konumda. Restoranın dekorasyonu ortalama bir dekorasyona sahip.

Fiyat / Performans

Öncelikle çorba 8 TL. Lezzeti ve büyüklüğü düşünüldüğünde fiyatı uygun. Çok yiyen birisi değilseniz çorba ile çok rahat doyabilirsiniz. Et yemekleri  14 TL ila 21 TL arasında değişirken tatlılar 8 – 9 TL civarında. Mekanın yemek lezzeti ve kalitesine göre fiyatlar uygun.

Devrez Restoran

Esat Caddesi 143/A Küçükesat Ankara

03124364910
devrez002

PAYLAŞ
Önceki Haberİş Dünyasında Dikkat Çeken Proje
Sonraki HaberHobbit: Beş Ordular Savaşından ilk fotoğraf
Atılım Üniversitesi Business Administration bölümünden mezun oldu. Profesyonel olarak Buz Hokeyi oynadı ve 13 kez milli formayı giydi. Ansolon Medya çatısı altında AnkaraSosyete.com, Mag Dergisi, Enankara.com, Sportiva ve Pak Spor gibi markaların kuruculuğunu yaptı. 2013 yılında Ansolon Indore Hindistan ofisini açtı. Ansolon'u 1 sene içerisinde Türkiye'nin en büyük iOS geliştiricisi durumuna getirdi. Evli olan Göker IŞIK Eşi ve 4 köpeğiyle birlikte yaşamaktadır.