Otomobil Fiyatındaki Oyuncaklar Ankamall’da

Otomobil Fiyatındaki Oyuncaklar Ankamall’da

Ankamall, yarıyıl tatilinde bir ilke imza atarak dünyanın en pahalı oyuncakları arasında yer alan iş makinaları hobi araçlarını Başkentlilerin kullanımına sunuyor.
Ankamall’un – 1. katında oluşturulan platformda, ekibiyle birlikte iş makinaları hobi araçlarını, “Machine and Trucks” adı verilen etkinlikle Başkentlilere tanıtan Kaya Kılıç, bu araçların dünyada 40 yaş üstünün oyuncakları olarak tanındığını söyledi.
İş makinaları hobi araçlarının fiyatıyla 0 kilometre otomobil almanın mümkün olduğunu ifade eden Kılıç, “Ankamall’da kurduğumuz platformda tanıtılan ekskavatör, tekerlekli yükleyici, trommer gibi çeşitli iş makineleri ile kaya kamyonlarının fiyatları 4500 ila 12500 Euro arasında değişiyor. Bu araçlar, gerçeğinin 1/14 oranında küçültülmüştür. Gerçeği ile ne yapılabilirse, bu araçlarla da aynısı yapılabiliyor. Örneğin Ankamall’da küçültülmüş hafriyat alanından oluşan bir platform oluşturduk. Bu araçlarla hafriyat alanından alınan kum, kamyonlarla taşınarak, başka alanlara dökülüyor. Bu işi yaparken gerçeğinden tek farkı, sürücü koltuğuna oturmuyorsunuz, uzaktan kumanda ile aracı çalıştırıyorsunuz” dedi.
“Machine and Trucks” adı verilen etkinlik hakkında da bilgi veren Kılıç, “Oldukça eğlenceli olmasının yanı sıra, etkinliğin eğitici yanları da bulunuyor. Öncelikle çocuklar buradaki iş makinalarının ne işe yaradığını ve nasıl kullanıldığını öğreniyor. Parkuru gerçekten trafikteymiş gibi turluyorlar. Araç kullanırken uyulması gereken trafik kurallarını da bu parkurda öğreniyorlar” ifadelerini kullandı.
Babalar ile oğullarının birlikte vakit geçirmelerine imkan sağlayan etkinlik, 8 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek.

YORUM YOK