Ankamall’dan Hamburg’a Uzanan Bale Adımı

Ankara’nın ilk Alışveriş Merkezi ANKAmall’un 2007 yılından bu yana sürdürdüğü bale eğitimi desteği uluslararası bir başarıyı getirdi.

Sanata verdiği önem ve eğitime destekleriyle de öne çıkan ANKAmall, verdiği eğitim burslarıyla pek çok çocuğa balenin kapılarını araladı. Çok sayıda başarıya imza atan küçük balerinlerden Ilgın Uz, Dünya Dans Merkezi tarafından aldığı eğitim sonrasında Hamburg Konservatuarı’nı kazandı ve ANKAmall desteği ile başladığı bale eğitimi sürecini bundan sonra Hamburg’da sürdürme kararı aldı.

Dünya dans Merkezi eğitmeni Bahri Gürcan, “ANKAmall’la 2007’den beri birlikte yetenek testleri düzenliyoruz. Bu yetenek testlerine fizyoterapistler, doktorlar, devlet balesinin seçme sanatçıları, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’ndan müzisyen arkadaşlarımız, opera sanatçıları katılıyorlar. Bu taramalar sanat için çok çok önemli…

ANKAmall, hem tanıtım, hem de eğitim anlamında büyük destekçimiz. Yetenekli çocuklara burs imkanı tanıyarak eğitime ve sanata da katkı sağlıyor. Başarılı öğrencilerimizden birinin Hamburg Konservatuarı’nı kazanması hepimizi mutlu etti. Onları daha çok sayıda daha iyi yerlerde görmek hiç uzak değil. Sanatın ve çocukların yanında olması ve desteklerinden dolayı ANKAmall’a da çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Açılan seçmelere her yıl binden fazla öğrencinin katıldığını ve konservatuara giren öğrencilerinin en az yüzde 50’sinin Dünya Dans Merkezinde eğitim alan öğrenciler olduğunu söyleyen Gürcan, “ANKAmall’un desteği ile konservatuara sayısız öğrenci kazandırdık. Bu sene 12 öğrencimiz girdi. Öğrencilerimizden Ilgın Uz bu sene Hamburg konservatuarını kazandı. Bizim burada amacımız geleceğin sanatçılarını teşvik etmek ve bu alanda ilerlemesini sağlamak.” diye konuştu.

PAYLAŞ
Önceki HaberGEÇMİŞE KALDIRILAN KADEHLER MAZİ RESTAURANT
Sonraki HaberAnkaralılar İçin MAC Panora’da Havuz Vakti
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.