Rus Kızıl Ordu Korosu’ndan Ankaralılara Müzik Ziyafeti

Dünyanın en büyük ordu korosu Rus Kızıl Ordu Korosu, Rusya ile Türkiye’nin diplomatik ilişkilerinin 95. yılı çerçevesinde 15 Haziran’da Ankara Congresium’da unutulmaz bir konsere imza attı. Evrensel ezgilerle süsledikleri şarkılarını Ankaralılarla birlikte söyleyen ekip, dakikalarca ayakta alkışlandı.

Türkiye’ye özel hazırladıkları repertuvarlarıyla seyircinin gönlünü fetheden dev koro, konserin açılışını İstiklal Marşı ile yaptı. Megastar Tarkan’dan “Şıkıdım”, Barış Manço’dan “Genç Osman” ve “Arkadaşım Eşek”, Pharrell Williams’tan “Happy”, Daft Punk’tan “Get Lucky”ye kadar yerli ve yabancı birçok unutulmaz şarkıyı sanatseverler için yorumladı.

Dans shovlarıyla da izleyiciyi coşturan Rus Kızıl Ordu Korosu, “Katyuşa”, “Kalinka”, “Kernina” ve “Ave Maria” gibi eserleriyle müzikseverlerden büyük alkış aldı.

PAYLAŞ
Önceki HaberÇankaya’da Köpeklere Mikroçip Uygulaması
Sonraki HaberAnkara Life’tan Muhteşem Yaza Merhaba Partisi
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.