Numnum Armada

Numnum Armada Gaziosmanpaşa şubesi’ni 2015 yılında kapatarak, Armada Hayat Sokağı’nda ki yeni şubesi’ne taşınmıştı. Armada Hayat Sokağı oldukça hareketli ve yoğun bu değişiklik de Numnum’a yaramış gözüküyor.

numnum-armada-001

Vegan olduktan sonra yaklaşık 5 aydır pizza’dan uzak kaldım. Gittiğim restoranlar da da menülerde vegan pizzaya hiç denk gelmedi. Dahası bir şekilde vegan’a hızlıca uyarlanabilecek bir seçenekte yoktu. Ancak Numnum Armada ‘nın menüsünde bulunan Mantarlı Pizza tam da beklediğim şanstı.

Mantarlı Pizza’da da her pizza da olduğu gibi peynir kullanılmakta, ancak servis eden arkadaştan peynirsiz yapıp yapamayacaklarını sordum. Yapabileceklerini ancak kuru olacağını söyledi. Ancak siparişi vermem ve varsa başka diğer benzeri ürünleri de çıkarmalarını rica ettim.

numnum-armada-004

Mantarlı Pizzam geldi ve fotoğrafın da da göreceğiniz üzere oldukça lezzetli gözüküyordu. Düşündükleri kadar kuru olmadığını da söyleyebilirim oldukça lezzetli bir pizzaydı. 5 aydır pizza yememiş olmamın etkisini sizlerin görüşüne bırakıyorum. Pizza’nın ücreti ise 27.50 TL idi.

Siparişlerimiz arasında sadece pizza yoktu. Vejeteryan olan eşim ise keçi peynirli salata yemeyi tercih etti. Onun görüşleriyle salatası çok lezzetliydi. Yeme hızından da beğendiğini anlamak mümkündü ücreti ise 25.50 TL.

numnum-armada-003

İçeceklerimize gelince 15.50 TL 50cc’lik Bira tercih ettim eşim ise ücreti 10 TL olaran Limonata Satsuma içti. İçecekler de servis de oldukça başarılıydı.

Numnum Armada mekan olarak ta oldukça şık olmuş. Özellikle iyi havalarda oturabileceğiniz bol bol açık alanı bulunuyor. Biraz yüksekte kaldığından teras tarzında diyebileceğimiz bir konumda. Ayrıca serin tutmak için nemlendirme sistemi de olduğunu söylemek isterim.

Numbum Armada her daim gidilebilecek güzel bir mekan olmuş. Ben beğendim siz de deneyebilirsiniz.

 

 

PAYLAŞ
Önceki HaberKarum’un köşesindeki tarihi ağaç kesildi
Sonraki HaberTarık Akan Hayatını Kaybetti
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.