Karum’un köşesindeki tarihi ağaç kesildi

Ankara’lıların yakından bildiği herkesin hatırlayacağı bir ağaçtı o. Gaziosmanpaşa’da Karum’dan hemen Tunalı’ya giden yolda Tahran Caddesi ve İran Caddesi’nin birleşiminde yer alıyordu. Ancak o da klasik bir “yaptık oldu” sonucu kesilerek maalesefi tarih oldu.

Ağacın kesildiğini ilk kez Max FM’den tanıdığımız Özgür Aksuna’nın paylaşımını görünce öğrendim. Aslında önce anlayamadım nasıl olurdu sonuçta senelerce orada yer alan kocaman bir ağaç şimdi kime rahatsızlık vermişti. Kurudu mu? Yoksa birinin önünü mü kapattı?

Karum ağaç

Özgür Aksuna’nın paylaşımı

Daha şoku atlatamadan Facebook’dan paylaşımlar gelmeye başladı. Herhangi bir ağaç da değildi. Tüm ağaçların kesilmesi üzücü iken  neredeyse tüm Ankaralıların aklında ve kalbinde yer etmiş bir çınarın devrilmesi herkesi derinden üzdü.

Bu paylaşımların ardından ağacın eskiden bulunduğu Tahran Caddesi’ne gittim. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin kamyonu ve çalışanları orada bulunyuordu. Direkt kesilen ağaçla ilgilenmiyorlardı ancak görünen o ki bu ağaç Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kesildi.

karum-agac-tahran-caddesi-002

Aslında hangi belediyenin neden kestiğinden çok, Belediyelerin ve Devlete bağlı kurumların bu şehirlerin, şehrimizin, Ankara’nın içinde yaşayan bizlere ait olduğunu, Şehir ile ilgili kurumlara seçilenlerin ve çalışanların bizim için bu şehir de yaşayan insanlar için çalıştığını bir türlü anlamamak istemesi. Hal böyle olunca da ben yaptım oldu zihniyeti devam ediyor malesef.

 

PAYLAŞ
Önceki HaberKorsan MP3 Dosyası’nın yayınlanmasının 20.yılı
Sonraki HaberNumnum Armada
Atılım Üniversitesi Business Administration bölümünden mezun oldu. Profesyonel olarak Buz Hokeyi oynadı ve 13 kez milli formayı giydi. Ansolon Medya çatısı altında AnkaraSosyete.com, Mag Dergisi, Enankara.com, Sportiva ve Pak Spor gibi markaların kuruculuğunu yaptı. 2013 yılında Ansolon Indore Hindistan ofisini açtı. Ansolon'u 1 sene içerisinde Türkiye'nin en büyük iOS geliştiricisi durumuna getirdi. Evli olan Göker IŞIK Eşi ve 4 köpeğiyle birlikte yaşamaktadır.