Filistin Numnum Kapanıyor! Yerine Develi Kebap mı Gelecek?

Geçtiğimiz günlerde Develi Kebap’ın Filistin Caddesi’nde açılacağının haberini vermiştik. İstanbul menşeli Develi Kebap,  L’antico Castello ve daha öncesinde Kitchenette olarak hizmet veren binada hizmete girecekti. Ancak geçtiğimiz günlerde aldığımız bir duyum, Filistin Numnum’ın binayı boşaltması ile doğrulanmış oldu.

Öncelikli olarak Filistin Numnum kapanıyor. Numnum  Filistin dışında; Panora AVM, Gordion AVM ve Tepe Prime’da da şubeleri bulunan bir mekan; görünen o ki Eat N Joy’dan sonra Numnum’ın hizmet verdiği bina Numnum’a da yaramamış. Mekan Filistin şubesi kapatırken bir yandan da Armada şubesini açacağını açıkladı.

Develi Kebap ise aslında tüm planlarını L’antico Castello’nun binasınad hizmet verme üzerine yapmıştı. Ancak görünen o ki Develi Kebap ortaklık yapacağı Ankaralı yatırımcısıyla yollarını ayırdı ve Numnum’ın bulunduğu binada hizmet vermeye hazırlanıyor.

Diğer yandan eskiden L’Antico Castello’nun bulunduğu Sarp Evliyagil’e ait Filistin’in en güzel mekanlarından biri olan bina ise tekrar Kiralığa çıkmış durumda.

Günaydın Kebap’ın domine ettiği Sofa Kebap’ın ise her geçen gün yerini sağlamlaştırdığı Filistin Sokak Arjantin Caddesi hattında gelecek yeni Kebap markalarının ne kadar fark yaratabileceğini zamanla göreceğiz.