Coffee Weekend Ankara Bilkent Station da

coffee weekend

Coffee Weekend ANKARA, 3. dalga kahve akımının yaşam kültürünü ve tüm kahveseverleri 27-28-29 Mayıs 2016 tarihlerinde Ankara’daki Bilkent Station’da bir araya getiriyor.

Kahvenin hatırını duymayanın kalmayacağı etkinlikte, Ankara ve İstanbul’un önde gelen nitelikli kahve dükkanları, çay ve imza yiyecek, içecek markaları ile kahve makinası üreticileri, profesyonel baristalardan gösteri ve sunumlar, bol bol tadım ve ikramlar, tasarım ürünler, interaktif workshoplar, seminerler, akustik konserler yer alıyor.

Kahveye ilgili daha fazlasını öğrenmek isteyen, istekli, fincanında ne içtiğini merak eden, dünyanın farklı kahvelerini tatmak, yeni keşifler yapıp satın almak, işe gitmeden önce, öğle yemeğinden sonra, pazar kahvaltısı öncesi, yürüyüş bahanesi olarak kafasından kahve geçirenler ve kahve sektöründe çalışanlar, mekan sahipleri, iş yeri sahibi olmak isteyen girişimciler ile eski-yeni akım kahve kültürünün içerisinde yer alan tüm kahveseverler bu etkinlikte buluşuyor!

coffee-weekend-ankara

“Peki sektör profesyonelleri Coffee Weekend’da kahveseverlere neler mi sunacak?”

Demleme Barı
Kahve sadece kafeinden ibaret değildir. Enerjinin yanında doyumsuz bir haz ve lezzet de verir. Kahve çekirdeğinin içeriğini Artizan kavurma metodlarıyla keşfedin. İşte size yeni bir oyun alanı! Farklı yörelerin kahvelerini alın, farklı demleme yöntemleriyle kendinize uygun lezzeti yakalayın. Farklı yörelerin kahvelerini, Aeropress, Hario, Chemex gibi demleme teknikleriyle, en iyi baristalarla hazırlayın. Başka bir kültür dünyasının kapılarını aralayın.

Müzik
Kahve yalnızca bir tadım eylemi değil, kültürel bir deneyimdir. Bu deneyimi daha da enerjik hale getirecek müzisyenler ile eğlenceye katılın.

Seminer / Workshop
Kahve demleme tekniklerini, nitelikli kahvenin özelliklerini, evde yapım tüyolarını ve merak ettiğiniz her şeyi işin uzmanlarından öğrenin.

Gurme Lezzetler
Etkinlik süresince kahveye yakışan lezzetler de Coffee Weekend’de olacak. Gurme lezzetler ile, alışılmışın dışında keşiflere hazır olun. Belki sizin içinizde de ortaya çıkmayı bekleyen bir gurme vardır. Bu sefer mantığınızı değil, damak tadınızı ve midenizi dinleme vakti!

Tasarım Ürünler
Kahvenin artistik kültüründen ilham alan bir çok tasarım ürün etkinlik süresince standlarda olacak. Her yönüyle farklı bir hafta sonuna, farklı tasarımlar ile renk katın. Sanatın tuvallerle sınırlı olmadığına şahit olun.

Ziyaretçi Programı
27 Mayıs 2016
15:00 –22:00 saatleri arasında
Kahveye dair seminer, Cupping , Canlı Müzik Performansı, Tadım Etkinlikleri, Stand Etkinlikleri

28 Mayıs 2016
15:00 –22:00 saatleri arasında
Kahveye dair seminer, Cupping , Canlı Müzik Performansı, Tadım Etkinlikleri, Stand Etkinlikleri

29 Mayıs 2016
15:00 –22:00 saatleri arasında
Kahveye dair seminer, Cupping , Canlı Müzik Performansı, Tadım Etkinlikleri, Stand Etkinlikleri

PAYLAŞ
Önceki HaberKarum’da Çocuklarla Güneşi Karşılıyoruz Festivali
Sonraki HaberAnkara 3. Oyun ve Oyuncak Festivali
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.