Ankaralılar “Duydu, Gördü, Hissetti”

Hayvansever aktivist Elif Tezcan’ın sokaktan kurtarılan köpekler ve onları sahiplenen ‘kahramanların’ hikayeleriyle hazırladığı “Duy, Gör, Hisset” kitabı Ankaralılar’la buluştu. Taurus AVM’deki Platfform A Sanat Galerisi’nde açılışı yapılan fotoğraf sergisi ziyaretçilerin büyük ilgisini çekerken, kitabın imza günü de yapıldı.

Sergi açılışına Taurus AVM Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Ensari, Taurus AVM Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Şerefoğlu ve Ömer Tezcan’ın da aralarında olduğu çok sayıda davetli katıldı.
“Duy, Gör, Hisset” projesi ile sokakta sahipsiz kalan köpeklere yardım etmeyi hedeflediğini söyleyen Elif Tezcan, kitabın tamamen gerçek 45 sevgi hikayesinden oluştuğunu ifade etti. İki yılda tamamlanan projeye çok sayıda kişiyle Hayvanseverler Derneği’nin (HAYSEV) büyük destek verdiğini belirten Tezcan, projenin toplumsal hale geldiğini belirtti.
Tezcan, proje ile sokak hayvanları hakkında farkındalık yaratmayı hedeflediklerini ifade ederek, “İkinci baskısı yapılan kitap sayesinde şimdiden büyük destek toplayarak önemli aşama kaydettik. Destek veren herkese teşekkürler. Sergimizi şimdi Ankaralılar’la buluşturmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyorum. Fotoğraf sergimiz sayesinde Ankaralı hayvanseverler de ‘duydu, gördü, hissetti’. Böyle bir projeye imza atmak gurur verici” dedi.
Toplam 36 fotoğraftan oluşan sergi hayvanseverler ve ziyaretçilerden tam not alırken, sergide toplanacak bağışlar, sokaklarda ve barınaklarda zor koşullar altında yaşayan hayvanlara harcanmak üzere HAYSEV derneğine aktarılacak.

PAYLAŞ
Önceki Haber29 Kasım 2014 Fotoğrafları Galeri de
Sonraki Haberİzlanda Lav’dan Enerji Üretmeye Başladı
Kıymet Ruşitler
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.