Yıldız Tilbe Yeni Albümü Oynat ile ilk kez Ankara Jolly Joker’de

Yıldız Tilbe Yeni Albümü Oynat ile ilk kez Ankara Jolly Joker’de

Yıldız Tilbe

Yıldız Tilbe piyasaya yeni çıkan albümü Oynat ile ilk kez Jolly Joker’de sahne alacak.

28 Mayıs 2016 Cumartesi akşamı gerçekleştirilecek konser 22:00’da başlayacak.

Jolly Joker Telefon: 0 312 424 11 11

Yıldız Tilbe “Oynat” adını verdiği 8 şarkı ve 2 remixten oluşan 10 parçalık pop albümünü, Özdemir Plak etiketi ile müzikseverlerin beğenisine sundu.

Besteci ve yorumcu kimliğiyle ile Türk pop müzik tarihinin en önemli isimlerinden biri olan Yıldız Tilbe, “Oynat” adını verdiği albümünde tüm bestelerine kendi imzasını atan ünlü sanatçı, yeni fotoğrafları ile sosyal medyada ilgi odağı oldu.

Oynat Albümü’nde yer alan şarkılar ise şöyle

1- Gelene Bak -Söz: Yıldız Tilbe, Aranjör: Oya-Serkan Erkaya
2- Şükürler Olsun – Söz: Yıldız Tilbe, Aranjör: Serdar Ayyıldız
3- Yaralı Aşk – Söz: Yıldız Tilbe, Aranjör: Selim Çaldıran
4- Tek Güvencem Aşk – Söz: Yıldız Tilbe, Aranjör: Batuhan Çaldıran
5- Sev Beni – Söz: Yıldız Tilbe, Aranjör: Oya-Serkan Erkaya
6- Oynat – Söz: Yıldız Tilbe, Aranjör: Batuhan Çaldıran
7- Aşkım Aşkım – Söz: Yıldız Tilbe, Aranjör: Oya-Serkan Erkaya
8- Sanki Burdasın – Söz: Yıldız Tilbe, Aranjör: Oya-Serkan Erkaya
9- Oynat (Remix) – Söz: Yıldız Tilbe, Aranjör: Burak Yeter
10- Tek Güvencem – Söz: Yıldız Tilbe, Aranjör: Burak Yeter

Yıldız Tilbe Kimdir?

16 Temmuz 1966 tarihinde, İzmir’de dünyaya gelen Yıldız Tilbe, romantik aşk şarkıları ve ilginç tarzı ile Türk halkının gönlünde taht kurmayı başarmıştır. Zaza ve Kürt asıllı olan şarkıcı, altı çocuklu bir ailede dünyaya gelmiştir.

Şarkı söylemeye küçük yaşlarda başlayan Yıldız Tilbe, 18 yaşından önce evlenmiştir. Bu evliliğinden “Sezen Burçin” adında bir kız çocuğu dünyaya getirmiştir.İlk sahne deneyimini 1990 yılında, Cengiz Özşeker’in patronu olduğu bir kulüpte yaşayan Yıldız Tilbe’nin hayatı 1991 yılının sonlarında Sezen Aksu ile tanışmasıyla değişmiştir. Sezen Aksu’nun vokalistlik teklifini kabul eden sanatçı, minik serçenin konserlerinde ve albümlerinde vokallik yapmıştır.

İlk albümü olan Delikanlım’ı 1994 yılında çıkarmıştır. Bu yıllarda birçok sanatçıya hit olan şarkılar vermiş, vokaller yapmıştır. Zor bir gençlik geçiren Yıldız Tilbe, 90’lı yılların sonlarında İstanbul, Bursa ve Eskişehir’de çeşitli gece kulüplerinde çalışmaya başlamıştır. 2001 yılında çıkardığı “Gülüm” isimli albümü ile yıldızı yeniden parlamaya başlamış, ve 2002 yılında çıkardığı “Haberi Olsun” isimli albümü ilgi toplamıştır.

Önceki HaberMehmet Erdem Jolly Joker’de sahne alıyor
Sonraki HaberKarum’da Çocuklarla Güneşi Karşılıyoruz Festivali
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.

YORUM YOK