Yeni Moda At Kuyruğu Şampuanı

Ankara’da GeoMASS Trikoloji AR-GE Laboratuvarı’nda geçen yıl Revox At Kuyruğu şampuanı üretimine başlayan LTS Teknoloji Grup, tüketicilerden gelen olumlu yansımalar nedeniyle bu ürün grubunun üretimini artırmayı kararlaştırdı.

Grup Başkanı Talat Sam, özellikle ABD’de seyislerin yıllarca atları için kullandıkları at kuyruğu otu özünden yapılan şampuanları kendilerinde de denemeleri ve olumlu sonuç almalarıyla bu şampuanın doğduğunu belirterek, şunları söyledi:

“At kuyruğu şampuanının ekstratını elde etmek oldukça zor. Bu nedenle bu şampuan dünya genelinde birkaç ülke dışında üretilemiyor. Biz hem at kuyruğu şampuanını üretmeyi başardık hem de endemik bitkiler ve özel su ile çok başarılı bir kombin elde ettik. Atlardan yola çıkılarak üretilen, bugün dünya starlarının bile tercihi haline gelen at kuyruğu şampuanı ülkemizde de oldukça tutuldu. Büyük emeklerle uzun süren AR-GE çalışmaları sonucu ürettiğimiz şampuan çok sayıda firma tarafından taklit edilmeye bile başlandı. GeoMASS’ın yaklaşık 10 şampuan türü arasında en fazla ilgi gören at kuyruğu şampuanımıza bugüne kadar olumsuz hiç eleştiri gelmedi. Sadece seyahatlerde taşıması zor olduğu için 750 mililitrelik kutumuzun küçültülmesini istediler. Biz de bu talebi yerine getirdik.”

Talat Sam, yaptıkları testler ve müşterilerden gelen e-postaların at kuyruğu şampuanının düzenli kullanımı durumunda saç uzamasını ciddi şekilde hızlandırdığını aynı zamanda da hacim ve parlaklık kazandırdığını ifade ederek, “Saçlar vücudumuzun en önemli parçalarıdır. Çünkü herkes güzel görünmek ister. Güzelliğin aracı da sağlıklı ve iyi görünen saçlardır. Dolayısıyla saçların insan psikolojisine bile etkisi vardır. Geçmişte sadece atlar için kullanılan bu bitkinin şimdi insanların imdadına yetişmesi, LTS Teknoloji Grup olarak da bizlerin bunda araç olmamız doğal olarak gurur verici” dedi.

PAYLAŞ
Önceki HaberDeFacto’dan Yüzde 80’e Varan İndirim
Sonraki HaberEser Mutlu ile ​Seğmenler Parkında Kahkaha Terapisi
Kıymet Ruşitler
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.