Diyet Yapanlara Özel Şampuan

Diyet yapan çok sayıda kişinin en büyük sıkıntısı diyetleri süresince yaşadıkları saç dökülmeleridir. Genetik faktörlerin yanı sıra bilinçsiz yapılan diyetler ve tek yönlü beslenmeler saçlarda dökülmeye neden olur.
Ankara’nın önemli firmaları arasında yer alan LTS Teknoloji Grup bünyesinde bulunan GeoMASS Trikoloji AR-GE Laboratvarı’nda, diyet yapan kişilere özel şampuan geliştirildi. Türkiye’de bir ilk olan ve tamamen bitkisel özlerle hazırlanan diyet şampuanın saç dökülmelerini engellediği ve yapılan testlerden yüzde 98,8 oranında olumlu sonuçlar alındığı bildirildi.
Diemed adını verdikleri şampuanın yapılan diyet nedeniyle saç köklerine yeterli oksijen ve besinlerin ulaşmasına engel olan dahili ve harici radikallerin olumsuz etkilerini engellediğini belirten LTS Teknoloji Grup Başkanı Talat Sam, Diemed sayesinde saç derisi ve saç foliküllerinin yeterli oksijen ile besin eksikliklerinin giderilmesinin sağlandığını ifade etti.
Diyet yapan kişilerin gerekli vitamin ve mineralleri yeterince alamadığına değinen Talat Sam, şunları söyledi:”Dünya Sağlık Örgütü / World Health Organization (WHO) ile ABD’de bulunan dünyaca ünlü Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi / Centers For Disease Control and Prevention (CDC) ile Hair Foundation / Saç Vakfı tarafından uzun yıllar süren araştırmaların sonunda diyet yapmanın saç büyümesinin yavaşlattığı ve dökülmelere neden olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Diyet yapan kişiler ne yazık ki ihtiyaçları olan vitamin ve mineralleri yeteri kadar alamıyorlar. Bu nedenle de saç kökleri zayıflıyor ve dökülmeler yaşanıyor. Kişisel ihtiyaçlara göre özel şampuanlar üreten GeoMASS Trikoloji AR-GE Laboratuvarı’nda uzun süren çalışmalarımız sonucunda bu soruna çözüm getirdik. Tamamen bitkisel özlerle ürettiğimiz bu şampuan, İsviçre ve Avusturya’daki laboratuvarlarda Avrupa’daki tanınmış otoriteler Dr. Volker Kahlhofer ve Dr. Erhard Diwald’in önerileri ile geliştirildi. Artık diyet yapan kişiler kilolarını herhangi bir saç sorunu yaşamadan verecekler.”
Sam, İsviçre’de bağımsız ve AB’den yetkili enstitüsünde yapılan etkinlik ve güvenirlilik testlerinde başarılı sonuçlar elde ettiklerini dile getirerek, Diemed’in düzenli kullanılması sonucunda saç dökülmelerini engellediğini, güçsüzleşmiş saç köklerini canlandırarak saçlara ekstra parlaklık, canlılık ve elastikiyet kazandırdığını belirtti.

PAYLAŞ
Önceki Haber#ComeSeeTurkey, TAV Galeri Ankara Esenboğa Havalimanında
Sonraki HaberHarvey Nichols Next Level Mağazasına Özel Defile
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.