Yeni Atakule Karşınızda

Başkentin ilk alış veriş merkezi olan Atakule’nin AVM kısmının yıkımını büyük tartışmalara yol açmıştı. Genel olarak kulenin de yıkılacağı sanıldığından yıkım büyük tepki çekmişti. Ancak yıkım ve yeniden yapılacak kısım sadece AVM bölümünden ibaret.

Atakule’nin yıkımı devam ederken Tarman Group İcra Kurulu Başkanı Murat Tarman, Atakule GYO İcra Kurulu Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Mehmet Arpacı, A Tasarım Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Öztürk ve JLL Türkiye Başkanı Avi Alkaş’ın katılımı ile gerçekleşen lansman ile yeni ATAKULE günyüzüne çıktı.

Lokasyon olarak Ankara’nın en seçkin bölgesinde yer alan Atakule, AVM bölümünün yenilenen yüzü ile Çankaya Bölgesi’ne hem kültürel hem de sektörel anlamda büyük oranda katma değer kazandıracağı düşünülmekte. Toplamda 50.000 m2’den oluşan Atakule, gündelik ihtiyaçlardan, en sofistike taleplere kadar her konuda ziyaretçilerine eksiksiz hizmet sunma anlayışı ile yola çıkıyor. 200 milyon TL’lik bir yatırımla, dünyaca ünlü markaların Ankara’daki adresi olmayı hedefleyen Atakule, 2016 yılının son çeyreğinde açılacak.

Mimari çizimleriyle büyük beğeni toplayan Atakule’nin kısa zamanda açılması, bölgede yaşanan ticari kaybı ve sosyal hayattaki yavaşlamayı da hızlandıracak gibi gözüküyor.

ATAKULE GYO Hakkında

Türkiye Sermaya Piyasası mevzuatına tabi bir yatırım şirketi olan Atakule GYO, Sermaye Piyasası Kurulu’nun Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına ilişkin düzenlemelerinde yazılı amaç ve konularla iştigal etmek üzere 21 Ağustos 2000 tarihinde kurulmuş, payların %49’u 7-8 Şubat 2002 tarihinde halka arz edilmiş ve hisse senetleri 14 Şubat 2002 tarihinden itibaren İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında işlem görmeye başlamıştır. Türkiye’nin özsermayesi en güçlü gayrimenkul yatırım ortaklarından biri olan Atakule GYO, 2010 yılının ilk çeyreğinde kurumsal yapılanma sürecine girmiştir.

Atakule GYO, uzmanlığa değer veren yatırımcı ve dinamik kimliği ile “ gayrimenkul yatırımının likit ve sağlam yatırım alternatifi” olarak sermaya piyasalarının öncü markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

PAYLAŞ
Önceki HaberAKLIN YOLU ONS
Sonraki HaberMarıza ile 6 kasım’da ki Ankara konseri öncesi çok özel röportaj
AnkaraSosyete
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.