Atakule Harap Halde Yıkım Durdu

Son 3-4 senedir yavaş yavaş boşaltılan Atakule 2014 içerisinde yıkılmaya başlanmıştı. Öncelikle dış cam kaplaması sökülen Atakule’nin iskelet yıkımının başlaması ile durması bir oldu. Bölge İdare Mahkemesi’nin kararı ile durdurulan yıkım ile birlikte Atakule harabe halinde bekleme başladı. Mimar Ragıp Buluç’un itirazıyla başlayan durdurma kararı için Ankara 4’üncü İdare Mahkemesi’nden çıkacak kesin sonuç bekleniyor.

Sanılanın aksine yıkım sadece mağazaların hizmet verdiği bölümleri kapsıyor. Kule aynen korunurken Atakule, yeniden inşa edilerek tekrar cazibe merkezi haline gelmesi hedefleniyor. Umuyoruz Atakule bu haliyle kalmaz ve kısa süre de yeniden Ankaralılar ile kavuşur.

PAYLAŞ
Önceki HaberBaşkent Üniversitelileri Keşfetmeli
Sonraki HaberYaladıkça Renk Değiştiren Dondurma
AnkaraSosyete
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.