Tatilde Yurtdışına Gitmek İsteyen Bu Kitabı Okumasın

Senarist Birol Güven, “Teneke Üzerinde Midyeden Sosyeteyle Suşiye” ve “Yatak Odası Diyalogları” kitaplarının ardından, üçüncü kitabı olan “Tatil Diyalogları”nı kitapseverlerin beğenisine sundu.

Güven, yeni kitabında Türklerin yurtdışı tatiline gitmek için katlandığı zahmetleri ve orada yaşadığı komik olayları konu alıyor.

Alfa Yayınları’ndan çıkan kitapta yeni pasaport alıp Şengen vizesi için tüm mal varlığının tomografisini çektirmek zorunda kalan, taharet musluksuz tuvaletlerde işkence çeken, kahvaltıda aradığı sele zeytini bulamayan, domuz eti var diye hiçbir şey yiyemeyen, yabancı dil bilmediği için derdini anlatamayan, alışverişte “Made in Turkey” ürünler aldığını sonradan anlayan, tüm okul hayatı boyunca çözemediği çarpım tablosunu Euro’yu TL’ye çevirirken çözen Türk insanının 299 Euro’ya satın aldığı 3 günlük Roma turu anlatılıyor.

Güven, yeni kitabı için “Bu kitap önemsiz şeyler anlatan, önemli bir kitaptır; ama tatilde yurtdışına gitmek istiyorsanız bu kitabı sakın okumayın!” diyor.

Güven ’in senaryosunu “Tatil Diyalogları” adlı kitabından yola çıkarak yazdığı “Yengen ve Şengen” filmi ise 3 Nisan’da sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

PAYLAŞ
Önceki HaberNext Level Weekend By Maxmara’dan Yeni Sezon Daveti
Sonraki HaberKorku Dolu Eğlence Başlıyor
Kıymet Ruşitler
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.