Su Meze&Balık

Su Meze&Balık Çayyolu’nda yeni bir mekan olarak açılsa da arkasında 20 yıla yakın bir işletme deneyimi barındırıyor. Mekan Mesa Çayyolu’nda Salata Mesa’nın teras bölümünde kapalı ve açık mekanda hizmet veriyor. Salata Mesa’nın terasına senelerdir aşina biri olarak Su Meze&Balık terasa yeni bir hava getirmiş. Bence mekan uzun vadede özellikle balık severlerin ve deniz yemeklerine kayıtsız kalamayanların öncelikli seçimleri arasına girecek. Mekana 1 hafta içerisinde 2 kez giderek bu incelemeyi kaleme aldığımı da eklemek isterim. Mekan haftanın hergünü açık.

Yemekler

Mekana 2 kez gittim ve mezelerin lezzeti sebebiyle ana yemeğe bir türlü geçemedim. Mezeler çok ama çok lezzetli. Mekanın adında bulunan meze kelimesinin kesinlikle hakkını veriyor. 25’den fazla meze çeşidi her damağa her zevke hitap edebilecek kadar geniş. Mezelerinizi servis elemanlarının anlatımı ve tavsiyesiyle seçebileceğiniz gibi benim yaptığım gibi 3 metreyi bulan meze standından görerek de seçebiliyorsunuz. Benim seçtiğim ve yediğim mezeler, somon füme, ahtapot, börülce, girit ezmesi, köpoğlu, semizotu, balık pastırması ve çiroz oldu. Fava masadakiler tarafından beğenildi. Bizim seçtiğimiz mezelerin yanı sıra zeytinyağlı seçenekleri de ön plana çıkıyor. Ben içki seçimimi rakı’dan yana kullanırken şarap ve diğer yerli yabancı seçeneklerden oldukça fazla.

Mezeleri hızlıca bitti ve ara sıcaklar gelmeye başladı. Kalamar tava sosuyla birlikte güzel ardından gelen istiridye mantarı çok güzel pişirilmiş ancak çok acı ben kişisel olarak acıyı seviyorum ancak acıya duyarlı olanların önceden uyarmaların da fayda var. Son olarak gelen güveçte karides ise son yıllarda yediğim en lezzetli karideslerdi. Güveçte karides bol tuzlu geliyor. Tuza duyarlı müşterilerin de az tuz kullanılmasını ya da tuzsuz yapılmasını isteyebilirler. Tuzlu da tuzsuz da yeme şansı buldum iki türlü de beğeniceksiniz.

Bu kadar güzel mezeler ve üzerine 3 ara sıcaktan sonra ana yemeğe cevabımız maalesef meyveye geçelim oldu. Kapanışı serpme meyve tabağı ile yaptık üzerine çaylarımızı da içmeyi unutmadık. Su Meze&Balık’tan mutlu ve karnınız doymuş olarak ayrılacağınızı rahatlıkla söyleyebilirim.

Ortam

Su Meze & Balık orta ve üst gelir grubuna hizmet veren bir mekan. Genel olarak Çayyolu ve çevresinden müşteri ağırlasa da şehirden de mekan için gelen müşterileri var. İş adamları, bürokratların yanı sıra 20 – 60 yaş arası çalışan kesim ve üniversite öğrencileri de mekanın müşteri kitlesini oluşturuyor. Mekan’da 7’den 70’e tüm ailenizle keyifli bir yemek yiyebileceğiniz gibi, arkadaşlarınızla veya romantik yemekleriniz de de mekanı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Servis

Servis kesinlikle işini bilen elemanlar tarafından yapılıyor. Müdürden şefe, şeften garsona tüm çalışanlar işlerine ve menüye hakim. Bekleme,erken gelme gibi sorunlar yaşamıyorsunuz. Servise notumuz tam

 Dekorasyon – Konum

Su Meze & Balık mekan olarak kapalı (üstü açılabilen) bölüme sahip olmasının yanı sıra, tamamen açık teras bölümüyle de müşteriye pek çok farklı seçenek sunabiliyor. Masa ve sandalyeleri, ışıklandırılması ve genel görüntüsüyle şık bir mekan, diğer yandan yer karolarını çok beğendiğimi belirtmek isterim. Mekan konum olarak Çayyolu tarafında ikamet edenler için merkezde. Mesa Eskişehir Yolu kavşağında Mesa Plaza’da bulunuyor. Çayyolu’n dan şehre gitmek istemeyenler için güzel bir seçenek. Diğer yandan şehir merkezinden gelecekler için biraz uzak kalıyor. Metro’nun açılması ile Kızılay’dan Çayyolu’na gelmek kolaylaşsa da geç saatlere kadar sürecek bir gecede de toplu taşım ile geri dönüş zor olabilir. Çünkü geç saatte şehrimiz de malesef toplu taşıma hizmeti yok.

Fiyat/Performans

Su Meze & Balık’ta 1 adet alkollü içecek, 8 civarı meze ve 3 ara sıcak ile kişi başı 65 ila 85 TL arası bir ücret ödüyorsunuz. İçecek artıp ana yemekte eklendiğinde bu rakam kişi başı yukarı doğru çıkabilir. Su Meze & Balık bulunduğu kategori itibariyle fiyatları makul, ancak genel anlamda baktığınızda bir balık restoranı olarak lüks bir restoran. Orta ve alt seviyede konumlanan balık restoranlarına göre de pahalı durumda gözükmekte.

Su Meze & Balık

Mesa Plaza No: 42 Çayyolu Ankara

03122411201


1 6

2 6

3 6

4 6

5 6

6 6
PAYLAŞ
Önceki HaberDuygu Öztürk & Emrah Güner evlendi
Sonraki HaberKadınlara Hem Şık Hem Akıllı Bileklik: MICA
Atılım Üniversitesi Business Administration bölümünden mezun oldu. Profesyonel olarak Buz Hokeyi oynadı ve 13 kez milli formayı giydi. Ansolon Medya çatısı altında AnkaraSosyete.com, Mag Dergisi, Enankara.com, Sportiva ve Pak Spor gibi markaların kuruculuğunu yaptı. 2013 yılında Ansolon Indore Hindistan ofisini açtı. Ansolon'u 1 sene içerisinde Türkiye'nin en büyük iOS geliştiricisi durumuna getirdi. Evli olan Göker IŞIK Eşi ve 4 köpeğiyle birlikte yaşamaktadır.