Ramada Plaza Kapandı. Wyndham olarak açılacak.

wyndham-ankara

Özellikle 2013 – 2014 sezonunda adını sıkça duyduğumuz Ramada Plaza Hotel kapılarını yenilenme için kapattı. İsim de dahil olmak üzere köklü bir değişikliğe gidilen otel Wyndham Ankara olarak hizmet vermeye başlayacak.

Düzenlediği partiler, gurme aktiviteleri ve düğününde içinde bulunduğu özel organizasyonlar ile adını son zamanlarda sıkça duyduğumuz Ramada Plaza Hotel, Wyndham Hotels and Resorts grubunun altında hizmet veren bir franchise marka. Grubun portföyünde Wyndham Grand, Planet Hollywood, Wingate, Night Hotel ve Ramada’nın da içinde bulunduğu 17 Marka bulunmakta.

Grup Hotel üzerine olan markalarının içinde en üstte Wyndham’ı konumlandırmış. Ramada Plaza Ankara’nın sahipleri de Hotel’i grubun en üst segment te ki markasıyla konumlandırmak için 2014 yazında değişikliğe giderek otelin başta adı olmak üzere birçok dekoratif ögesini yeniliyor. Odaları daha öncesinde yenilenen otel, şu anda toplantı salonları lobby ve diğer bölümleri yeniliyor. Otel odaları hizmet vermeye devam ediyor.

Aslında her şey iyi gidiyor gözükürken böyle bir adım atmak riskli gözükebilir. Ankaralılar Otellerin asıl işlevi olan konaklama hizmetinden çok, restaurantları, düğünleri ve etkinlikleriyle ilgileniyor. Ramada Plaza içinde dışarıdan her şey iyi gidiyor gözüküyordu. Ancak unutmamak gerekiyor ki otellerin asıl gelir kaynağını konaklamalar oluşturuyor.

Ramada Plaza Ankara yönetimi de yakaladığı bu rüzgardan aldığı cesaret ile en iyi güncellemenin bir üst segmentte konumlandırılmış bir otel markası olduğunu düşünerek bu adımı atmış olabilir. Dahası hemen karşılarında daha çok konaklama kapasitesine sahip ve sadece dış bina görünümü ile bile lüksü çağrıştıran JW Marriot’ın bulunması Otel’i bu yönde bir adım atması konusunda da zorlamış olabilir.

Yeni sezonda Ankara Otel sekötründe ki rekabetin nelere gebe olduğunu hep beraber göreceğiz.