Mogan’ın Güzellikleri Kazandıracak

Mogan gölüne dair tüm güzellikler, 14 Eylül’de sona erecek “FOTOMOGAN” fotoğraf yarışmasına ilham olurken, Ankara’nın doğal güzelliklerinin tanıtımına da katkı sağlayacak.

Başkent’te nefes alınabilecek durakların başında gelen Mogan gölü, fotoğraf meraklılarına yeşil ve mavinin bütünleştiği rengarenk bir kadraj sunuyor. Objektifini bu muhteşem manzaraya çeviren fotoğraf severler ise “FOTOMOGAN” yarışmasıyla kazanıyor.

Şehir merkezinden fazla uzaklaşmadan doğayla iç içe bir yaşam sunan Uptown İncek Konut Projesi tarafından başlatılan ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) onaylı “FOTOMOGAN” fotoğraf yarışması, bahar renklerinden sonra şimdi de yaz güneşinin ışıltısını yansıtan fotoğraflarla devam ediyor.

Uptown İncek projesini hayata geçiren LEMA Grup’un ortaklarından Emre Katırcı,21 Mart’ta başlayan yarışmaya gelen büyük ilgi üzerine başvuru süresinin 14 Eylül’e kadar uzatıldığını hatırlattı.

Ankara dışından da fotoğraf sanatçılarının katılım gösterdiği yarışmaya eşsiz fotoğraflar gönderildiğini kaydeden Katırcı, “Mogan gölü ve çevresi Ankara’da temiz havanın en yoğun olduğu yerlerden biri. Adeta bir “oksijen deposu” olan bu bölge yemyeşil ağaçları ve masmavi gölle bütünleşince ortaya şehrin ortasında eşsiz bir manzara çıkıyor. Yaz ayları için de açık hava mekanları tercih edilirken, en çok rağbet gören yerlerin başında Mogan geliyor. Bu manzaranın tüm Türkiye tarafından görülmesini istediğimiz için FOTOMOGAN fotoğraf yarışmasını başlattık.  Doğanın yeni uyandığı bahar aylarında gelen fotoğrafların yanı sıra şimdi de yaz güneşiyle gelen canlı renkleri yansıtan fotoğraflar gelmeye başladı” dedi.

Deneyimli fotoğraf sanatçılarından oluşan jürinin seçim esnasında oldukça zorlanacağını kaydeden Katırcı, şunları söyledi:

“14 Eylül’de tamamlanacak yarışmamızda dereceye girenler ödüllerini 27 Eylül’de Uptown İncek satış ofisinde düzenlenecek törende alacak. FOTOMOGAN yarışmasında birinci olan fotoğrafı çeken sanatçı teknoloji marketinden 2.500 lira değerinde hediye çekiyle ödüllendirilecek. İkinci olan sanatçıya 1.000 lira, üçüncü olana ise 500 lira değerinde teknoloji marketten hediye çeki verilecek. Yarışmaya katılmak isteyenler şartnameye TFSF’nin internet sitesinden ulaşabilirler. Tüm fotoğraf sevdalılarını Mogan’ın güzelliklerini fotoğraflamaya davet ediyoruz.”

PAYLAŞ
Önceki HaberGökhan Tepe Armada’da
Sonraki HaberRamada Plaza Kapandı. Wyndham olarak açılacak.
Kıymet Ruşitler
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.