Panora’da Engelliler İçin Sergi

Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve Eğitim Vakfı’nın ses getiren Sanat Akademisi ve Engellilere ait Huzur Evi Projeleri, Türk El Dokuma Halı ve Kilim Sergileriyle ortak paydada birleşerek hayat buluyor.

Dünya’da ve Türkiye’de ilk olması planlanan engelli çocuklarımız için Sanat Akademisi ve Engellilere ait Huzur Evi Projeleriyle sosyal sorumluluk alanında büyük yankı uyandıran Zerev, sponsorları Çanlıoğlu Halı ve PANORA Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin destekleriyle Türkiye’nin önemli illerinde 08 – 30 Kasım 2014 tarihleri arasında Türk El Dokuma Halı ve Kilim sergileri düzenleyerek hem projelerine destek hem de ülkemizin önemli bir sanat değerine farkındalığı artırmayı amaçlıyor.

Engelli çocukların barınma ve sanatla sosyal hayata kazandırılması konusundaki projelerine gelir elde etmek ve her yıl binlerce turist tarafından ilgi ve hayranlıkla incelenen el dokuma halı ve kilim sanatına vurgu yapması amacıyla yapılacak olan sergilerden ilki 8 Kasım 2014 saat 14:00’ te Ankara Oran’da bulunan PANORA Alışveriş ve Yaşam Merkezinin 1. katındaki sergi alanında gerçekleşecek. Ankara’da başlayacak olan sergiler daha sonra İstanbul, İzmir, Adana, Bursa, Çanakkale ve Sakarya’ da sırasıyla ziyaretçilerle buluşacak. Sergilerde, Türk El Dokuma Halı ve Kilim sanatının en ince örneklerini sunan Zara koleksiyonu halıları, Dolmabahçe koleksiyonu halıları, Karabağ koleksiyonu halıları, Orta ince koleksiyonu kilimleri, Uşak Paşa koleksiyonu halıları ve Yağcıbedir halılarını ve süper ince koleksiyonu kilimler ziyaretçilerin beğenisine sunulacak Zerev’in projelerine kaynak sağlamak amacıylasatılacaklar.

Bu sergiler ile hem sosyal sorumluluk görevini hem de önemini koruması gereken el dokuma halı ve kilim sanatını bir araya getiren Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve Eğitim Vakfı sponsorları Çanlıoğlu Halı ve PANORA Avm’ destekleriyle toplumun bu iki öğe üzerindeki bilincine vurgu yapıyor.

PAYLAŞ
Önceki HaberFOTOMOGAN Fotoğraf Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu
Sonraki HaberWYNDHAM ANKARA CUMA PARTİLERİ BAŞLADI
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.