FOTOMOGAN Fotoğraf Yarışmasında Ödüller Sahiplerini Buldu

Ankara’nın göl ve orman manzaralı projesi Uptown İncekKonutları’nın düzenlediği FOTOMOGAN fotoğraf yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.
Mart ayında başlayan ve fotoğraf sanatçılarından büyük ilgi gören FOTOMOGAN fotoğraf yarışmasında dereceye girenler ödüllerine kavuştu. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) onaylı yarışmayı hayata geçiren Uptown İncek konut projesinin satış ofisinde düzenlenen ödül törenine, yarışmada dereceye girenler, aileleri ve projeden konut alan ev sahipleri katıldı.
Uptown İncek projesi ortaklarından Emre Katırcı, “Başkent’in denizi” olarak da bilinen Mogan gölünden ilham alarak düzenledikleri fotoğraf yarışmasının amatör ve profesyonel çok sayıda fotoğrafçının ilgisiyle karşılandığını ifade ederek, “Mogan, Ankaralılar’ın stresten uzaklaşıp, nefes alabileceği en önemli yerlerden biri. Uptown İncek de Mogan gölünün tüm güzelliklerine karşı inşa edilen bir proje. Konutlarımızda yaşamını sürdürenler pencerelerinden baktığında gölün güzelliklerini izleyebilecek. Bu güzelliği Mogan’ı tanımayan, bilmeyen ya da güzelliklerinin farkında olamayanların da görebilmesini istedik. Bu istekle ortaya çıkan FOTOMOGAN fikri oldukça dikkati çekti” dedi.
Yarışma sonuçlarının geçtiğimiz haftalarda açıklandığını hatırlatan Katırcı, şunları söyledi:
“Bugün FOTOMOGAN yarışmamızda dereceye giren fotoğraf sahiplerine ödüllerini takdim etmek için bir araya geldik. Yarışmamıza katılarak muhteşem görüntülere imza atan tüm fotoğrafçılara teşekkür ediyoruz. Dereceye giren fotoğraflarımız satış ofisimizde sergilenecek.”
Yarışmada birinci olan Burak Tiryakioğlu 2 bin 500 TL değerinde, ikinci Osman Bukan Filiz bin TL değerinde ve üçüncü Serkan Mutan 500 TL değerinde hediye çeki kazanırken, mansiyon ödülüne değer görülen Ali Haydar Ceylan ise 250 TL değerinde hediye çekinin sahibi oldu.
Eseri sergilemeye layık görülen 25 eser sahibi ise katılım belgelerinin yanı sıra kitap çeki kazandı.