Marlinda Ethnic Foods

Marlinda Ethnic Foods

Kentpark AVM’de Crew Restaurant Group tarafından hayata geçirilen Marlinda Ethnic Foods geniş yemek seçenekleriyle dikkat çekiyor.

Daha öncesinde yazdığım restoran incelemelerinde henüz vegan değildim ve seçenekler daha çoktu. Ancak veganlığa adım attığım andan itibaren, restoran olsun marketlerden alınan ürünler olsun her yemeğin her ürünün içeriğine pür dikkat kesilmeye başladım.

marlinda-ethnic-foodsVegan olarak ilk restoran incelemem de Marlinda Ethnic Foods’a denk geldi. Marlinda öncelikle dekorasyonu ile göz dolduran bir mekan, renkli cıvıl cıvıl insanı ferahlatan bir havası var. Hem iç mekanı hem de bahçesiyle göz dolduruyor. Marlinda Etchnic Foods adından da anlaşılacağı gibi bir çok etnik yemek seçeneğini menüsünde bulunduran bir mekan. Etnik yemeklerin içinde Ortadoğu’dan Akdeniz’e uzanan geniş bir coğrafya’dan Hatay, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa ve Mardin gibi Türk Mutfağı’nı da içine alan geniş bir menü de hizmet veriliyor.

Marlinda Ethnic Foods
Marlinda Ethnic Foods İç Mekan

Marlinda Etli, Tavuklu, sebzeli birçok yemek çeşidini bünyesinde bulunduran bir restoran. Falafel’den Tirit’e, Erikli Yavan Sarma’dan Kuzu Tandır’a, Zahterli Tavuk Şiş, Sucuklu Humus ve Cennet Çamuru tatlısına kadar Ortadoğu, Anadolu ve Akdeniz mutfağının lezzetli yemeklerini Marlinda yorumuyla tatmak mümkün. Ancak benim gibi vegan iseniz vejeteryan olarak servis edilen bir çok yemek küçük değişiklikler ile vegan yemeğe dönüşüyor.
İspanya tatili sonrası daha çok Lübnan köftesi olarak da bilinen nohutla yapılan falafel köfteyi bol bol tüketmemin de etkisiyle gözümü pidelere doğru çevirdim. Bu arada Marlinda da falafel köfteyi vegan olarak yemek isterseniz krema koymamalarını rica edin.

Marlinda Ethnic Foods - Mantarlı Patatesli Pide
Marlinda Ethnic Foods – Mantarlı Patatesli Pide

Gelelim pidelere; açıkcası uzun zamandır pizza ve pide ile uzak kalmıştım; Mozarella olmadan pizza, etsiz veya peynirsiz pide bulmak oldukça güç. Ancak Marlinda’nın menüsünde bulunan Patatesli Mantarlı Vejeteryan pide hemen ilgimi çekti. İçerik olarak vegan olsa da Yumurta ve Tereyağsız yapılmasını özellikle rica etmeniz gerekli. Pide gerçekten çok lezzetli idi. Ayrıca Cennet Çamuru’nu ben yemesem de deneyenlerin öve öve bitiremediğini ekleyeyim.

Marlinda Ethnic Foods - Kahvaltı
Marlinda Ethnic Foods – Kahvaltı

Yemek kısmında oldukça başarılı olan Marlinda servis kısmında da bir o kadar başarılıydı. Kapıda karşılamadan, yemek içeriğiyle ilgili özel isteklerime kadar oldukça memnun kaldığımı söyleyebilirim.

Marlinda’da sabah kahvaltısı ile başlayan servis tüm güne yayılmış durumda. Yemeklerin dışında da oldukça zengin bir Şarap, kokteyl ve bar menüsüne sahip olan mekanın danışmanlığını ünlü şef Ömür Akkor yapmış. Ömür Akkor’un Türk Mutfak Kültürü ve Anadolu Mutfak Tarihi araştırmalarıyla ödül almış bir şef olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Marlinda’nın fiyatları orta üst düzeyde diyebiliriz. Ancak fiyat performansı oldukça yüksek.

Marlinda Ethnic Foods
Marlinda Ethnic Foods Bahçe

Bünyesinde Timboo Cafe, La Gioia, Carmelos gibi restoranları bulunduran Crew Restaurant Group oldukça başarılı ve yep yeni tadlar barındıran bir restoran imza atmış. Gitmenizi tavsiye ederim.

Marlinda Ethnic Foods Telefon: 0 312 219 96 40
Kentpark AVM

Fotoğraflar: Larien Food

PAYLAŞ
Önceki HaberODTÜ TEKNOKENT’ten otizmli çocuklara destek
Sonraki HaberSim Dondurma
Atılım Üniversitesi Business Administration bölümünden mezun oldu. Profesyonel olarak Buz Hokeyi oynadı ve 13 kez milli formayı giydi. Ansolon Medya çatısı altında AnkaraSosyete.com, Mag Dergisi, Enankara.com, Sportiva ve Pak Spor gibi markaların kuruculuğunu yaptı. 2013 yılında Ansolon Indore Hindistan ofisini açtı. Ansolon'u 1 sene içerisinde Türkiye'nin en büyük iOS geliştiricisi durumuna getirdi. Evli olan Göker IŞIK Eşi ve 4 köpeğiyle birlikte yaşamaktadır.