Sim Dondurma

Sim Dondurma
Sim Dondurma

Ankara’da dondurma denilince akla hiç kuşkusuz Sim Dondurma geliyor. Bahçelievler’de ki merkez şubesi ile akıllarda yer edinen Sim Dondurma 35 yıldır hizmet verebilen ender firmalardan birisi.

Ankara’da yaşamış, Ankara’da doğup büyümüş kime sorarsanız Sim Dondurma ile bir şekilde yolları kesişmiştir. Sim Dondurma doğal yollarla üretilen dondurmalarının yanında Ankara ve Ankaralılar için de tarihi bir mekan haline gelmiş durumda.

simdondurma-cayyolu

Sim Dondurma ile ilk tanışmam ilkokul dönemlerine kadar gidiyor. Hemen hemen benimle aynı yaşta olan Sim Dondurma’nın öyküsü 1978’de başlamış. Babalarından dondurma yapmanın inceliklerini öğrenen dört kardeş 1989 yılında Bahçelievler şubesini açarak bugünlere gelmiş. Şu anda aktif olarak 6 şubesi bulunan Sim Dondurma Bahçelievler’de 2, Atapark’da 1, Çayyolu’nda 1 ve Batıkent’de 2 şubesiyle hizmet veriyor.

Sütlü ve Meyveli dondurmaların yanı sıra diet dondurmalarda tamamen şeker hastalarını düşünerek yağsız süt ve tatlandırıcı ile hazırlanıyor. Dondurmalar Ankara’daki tek bir merkezden üretilerek şubelere taze olarak ulaştırılıyor. Sütlü dondurmalar %100 inek sütü, ankara şekeri ve sahlep kullanılarak yapılıyor. Diğer yandan meyveli dondurmalar da %100 meyve kullanılarak boya ve konsantre içermeden üretiliyor. Meyveli dondurmalarının bir güzelliği’de veganların rahatlıkla yiyebilecek olmaları. Hem içerik olarak hem de üretim kısmında sütlü ve meyveli dondurmalar farklı üretim bantlarında yer aldığından, süte alerjisi olanlar ve veganlar gönül rahatlığıyla Karadut, Yeşil Elma, Limon ve Vişne gibi meyveli dondurmaları yiyebilir.

sim-dondurma

Sim Dondurma 40 çeşit dondurma seçeneğinin yanı sıra 4 çeşit de diet dondurma seçeneğiyle toplamda 44 seçenek bulunuyor. En çok tercih edilen sütlü dondurmaların başında sade, kakao, karamel ve damla sakızı geliyor, meyvelilerde ise limon, vişne, çilek, karadut başı çekiyor. Sim Dondurma klasik tatlarının yanı sıra her sezon farklı bir lezzeti de dondurma severler ile buluşturuyor. Oreo’lu, nutella’lı ve beyaz çikolata özel tatlar bunlardan bir kaçı.

simdondurma-batikent

Sim dondurmanın en sevilen özelliği hiç kuşkusuz günlerce aylarca dondurucu da beklememiş tamamen doğal malzeme kullanılarak yapılmış taze ve lezzetli dondurmaları bizimle buluşturması. Vişne ve Limon’da benim favorilerim. Veganlar için klasik tatlıların Ankara’da oldukça zor bulunduğu düşünüldüğünde Veganların yiyebileceği meyveli dondurmalar oldukça güzel bir seçenek.

sim-dondurma-002

Fiyatlara gelince kepçe fiyatı normal dondurmalar da 2 TL diet dondurma için ise 2.5 TL. Kilo ile almak istediğinizde normal dondurmalar 35 TL ve diet dondurmalar 40 TL olarak Ankaralılar ile buluşuyor. Bugüne kadar denemediyseniz en kısa zamanda denemekte fayda var.

 

Bahçelievler: Aşkabat Caddesi 27/A Bahçelievler
Bahçelievler:Aşkabat Caddesi 27/b Bahçelievler
Çayyolu: Prof.Dr.Ahmet KışlalıM. 2814.Sokak Çayyolu (Big Chefs Yanı)
Konutkent: Prof.Dr.Ahmet Kışlalı M. 2432.Cadde Atapark içi Konutkent
Batıkent: Kardelen Teras Parkı Batıkent
Batıkent: İnönü Mahallesi İ.Hakkı Tonguç Parkı Batıkent
www.simdondurma.com

PAYLAŞ
Önceki HaberMarlinda Ethnic Foods
Sonraki HaberNata Vega AVM’ye Hayvan Hapishanesi yapılacak
Atılım Üniversitesi Business Administration bölümünden mezun oldu. Profesyonel olarak Buz Hokeyi oynadı ve 13 kez milli formayı giydi. Ansolon Medya çatısı altında AnkaraSosyete.com, Mag Dergisi, Enankara.com, Sportiva ve Pak Spor gibi markaların kuruculuğunu yaptı. 2013 yılında Ansolon Indore Hindistan ofisini açtı. Ansolon'u 1 sene içerisinde Türkiye'nin en büyük iOS geliştiricisi durumuna getirdi. Evli olan Göker IŞIK Eşi ve 4 köpeğiyle birlikte yaşamaktadır.