ODTÜ TEKNOKENT’ten otizmli çocuklara destek

ODTÜ TEKNOKENT tarafından her yıl bölgede çalışan firma çalışanlarının görüş alışverişinde bulunmaları, iş hayatının verdiği stresten bir an olsun uzaklaşmalarını sağlayarak eğlenceli ve kaliteli vakit geçirmeleri için düzenlenen “ODTÜ TEKNOKENT Yaza Merhaba Partisi”, bu yıl ilk defa “ODTÜ TEKNOKENT Festivali” olarak düzenlenirken, çok anlamlı bir amaca da hizmet etti.

Festival kapsamında bir araya gelen ve stantlar açan firmalar, görüş alışverişinde bulunma ve faaliyetlerinden bahsetmelerinin yanı sıra, ODTÜ TEKNOKENT’in davetlisi olarak festivale katılan ve stant açan “Ankara Otizm Vakfı” ve otizmli çocuklarla da bir arada olma fırsatı yakaladı. Otizm Vakfı tarafından otizmli çocuklar hakkında bilgi alan ve bu konuda daha fazla bilgi sahibi olan ODTÜ TEKNOKENT’liler, otizmli çocuklar yararına da yaklaşık 15.000TL bağış yaptılar.

Ayrıca, festival sponsorlarından olan bir otomobil firması “Ankara Otizm Vakfı” nın kullanımı için bir otomobil tahsis etti. Öte yandan, sponsorlar arasında yer alan bir özel hastane de Ankara Otizm Vakfı’nın otizmli birey eğitimlerinin gerçekleştirildiği tesisi ziyaret ederek, bireylerin sosyal yaşamlarında doktor ve muayene korkularını yenmeleri için destek sağlayacak.

Araştırma ve teknoloji geliştirme, yazılım üretme projelerinin temel faaliyetler olduğu, araştırmacıların, mühendislerin, yazılımcıların ve tüm diğer çalışanların günlük hayatlarının önemli bir bölümünü geçirdikleri yüksek nitelikli bir yaşam alanı olarak planlanan ODTÜ TEKNOKENT’te, aynı zamanda bölgedeki sosyal yaşamın zenginleştirilmesi için etkileşimin artırılması, çevre kalitesinin yükseltilmesi ve bölgenin bir yaşam alanı haline getirilmesi için de çalışmalar yürütülüyor.

PAYLAŞ
Önceki HaberYeni Ankara Tren Garı Sonbahar’da açılacak
Sonraki HaberMarlinda Ethnic Foods
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.