Kozmy.com’dan Kadınlara Cilt Bakımı İçin Öneriler

Kadın blogu olarak yayın yapan ve kadın güzellik blogları arasında yer alan Kozmy.com,  cildinin güzelliği ile dikkat çekmeyi seven ve cilt sağlığına önem veren kadınlar için cilt bakımı önerilerine yer verdi.

Güzel ve sağlıklı bir cilt  her kadının hayalidir.  Sigara kullanımı, yanlış beslenme, cildin makyaj sonrası ve günlük bakım yapılarak temizlenmemesi gibi alışkanlıklar ya da hava kirliliği gibi birçok olumsuz etken cilt sağlığının bozulmasına ve daha erken yaşlanmasına sebep olur. Cilt bakımını doğru ve düzenli bir şekilde yapmak cildin dış etkenlere karşı korunması açısından oldukça önemli.

Her kadının cilt tipi birbirinden farklıdır. Bu nedenle öncelikli olarak cilt tipi belirlendikten sonra, kullanılacak ürünler cilt tipine ve kişinin yaşına bağlı olarak tercih edilmelidir. Cildin ihtiyaç duyduğu cilt bakımı ile korumak mümkün.

Güneşin zararlı ışınlarının gerek yaz gerekse kış demeden cildi etkilemeye devam ettiğini unutmamak da fayda var. Kırışıkların en önemli nedeni zararlı UV ışınları. Cildi bu zarardan korumak  için, dışarıya çıkmadan en az yarım saat önce koruyucu sürülmesi ihmal edilmemeli. Yaz aylarında olduğu gibi, kış aylarında da yüksek faktörlü bir cilt koruyucu yüze sürülerek dışarı çıkılması cildin yaşlanmasını önlemeye yardımcı olacak bir alışkanlıktır.

Düzenli ve bilinçli olarak uygulanan cilt bakımı, ciltte büyük sorunların yaşanmasını engellediği gibi cildin sağlıklı kalabilmesinde etkili olmakta. Cilt bakımı sadece sorun yaşandığı durumlarda değil, her zaman için yapılmalı.Cilt bakım ürünleri kullanarak ve evde hazırlanabilen doğal maskeler ile düzenli cilt bakımı yapmak, profesyonel cilt bakımı desteği almak cildin yaşlanmasını yavaşlatabilir, yüzde oluşan ince çizgileri, kırışıklıkları önleyebilir.

Cilt yüzeyinde bulunan ölü deriyi kaldırmak için peeling uygulaması yapılmalı. Çünkü cilt temizlendiğinde gözenekleri açılacaktır. Ayrıca tonik, nemlendirici tarzındaki bakım ürünlerini cildin çok daha sağlıklı emmesini sağlayacaktır. Peeling sonrasında uygulanacak bakımlar, cildin daha derinine nüfuz ederek, uzun süreli nemlendirme sağlar. Cildin ayrıca cilt tipine uygun ürünler kullanılarak nemlendirilmesi de gerekmekte. Yoğun nemlendirici serumlar kullanarak cildin nem seviyesini yükseltmek mümkün. Haftada birkaç defa bu nemlendirici serumlar cilde uygulanabiliyor.

Sağlıklı bir cilt için makyaj mutlaka temizlendikten sonra uyunmalı. Cilt kendini geceleri yeniler. Yüz temizlenmeden yatıldığı takdirde gün boyu yüzde kalan makyaj, hücre yenilenmesini engelleyerek gözenekleri tıkayacaktır.

Su tüketimi birçok anlamda vücut sağlığı açısından önem taşıyor. Özellikle cilt sağlığı açısından ve toksinlerin vücudumuzdan atılabilmesini sağlamak için nem dengesinin korunması gerekiyor. Bu nedenle günlük su tüketimini yeterli yapmaya önem vermek gerekiyor. Günde en az 8 bardak su içmek de fayda var.

Cilt sorunlarını cilde dost olan besinleri tüketerek azaltmak mümkün bu nedenle beslenme listesinde brokoli, lahana, karnabahar, ıspanak gibi sebzeler, kivi, maydanoz, domates, elma, böğürtlen, balık, yumurta gibi besinler mutlaka bulunmalı.

 

PAYLAŞ
Önceki HaberGüzelliğinizi taçlandıracak gümüş kolyeler Vaoov.com’da
Sonraki HaberSonbaharda saç bakımı için 7 öneri
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.