Sonbaharda saç bakımı için 7 öneri

Saçlarımıza bakım yaparken hangi mevsimde olduğumuza dikkat etmeliyiz. Çünkü havanın sıcaklığı ve nemi vücudumuzu doğrudan etkilemektedir. Ayrıca mevsim geçişlerinde saçlarımıza daha fazla özen göstermeliyiz. Çünkü özellikle sonbahar mevsiminde saç dökülmeleri artmaktadır. Bunun da sebebi mevsim geçişlerinde saç derisinin daha hassas bir hal almasıdır. O zaman yapılacak şey sonbaharda saç bakımı konusunda en iyi önerileri okumaktadır. Bu yazımızda sizlere sonbaharda saç bakımı ile ilgili bilgiler paylaşacağız.

1- Sonbaharda yapabileceğiniz ilk şey saç uçlarından aldırmaktır. Yaz sonrasında saçlarımıza canlılık kazandırmak için saç uçlarından aldırabilirsiniz. Ayrıca saçlarınızın daha nemli bir hal alması için özel saç bakım kürlerini kullanabilirsiniz. Saç bakım maskeleri ve kürleri sayesinde sonbaharda saçlarınız bakımlı olacaktır.

2- Sonbaharda saçlarımızın canlı görünmesi için yediklerimize dikkat edelim. Vitamin ve mineral açısından zengin besinleri tercih etmek saç derinizin sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Düzensiz ve dengesiz beslenme sonucunda saçlar bakımsız kalmakta ve dökülmeler başlamaktadır. Saçlarınızı serinleyen havalardan koruyan bakım ürünleri kullanabilirsiniz.

3- Saç renginizi değiştirmek istiyorsanız saçlara bakım yapan saç boyaları kullanın. Güvendiğiniz markaları ve kuaför salonları tercih edin.

4- İnce telli ve kuru saçlara sahip kadınların sonbaharda daha dikkatli olması gerekir. Mevsim geçişlerinde saçlarınıza nem desteği verecek bakım ürünleri tercih edin. Saç dokusuna etki ederek uzun süreli nemlendirme sağlayan saç bakım yağlarını kullanabilirsiniz. Saçlarınızın sağlıklı yapısını geri kazanmasını sağlamak için aloe vera içeren saç bakım ürünlerinden kullanabilirsiniz.

5- Sonbahar aylarına saçlarımızı daha çok şekillendiririz. Özellikle maşa ve fön kullanımı öncesi dikkat etmelisiniz. Saçlarınızı ısıdan ve şekillendirme işlemlerinden koruyan ürünler kullanın. Bu sayede yüksek ısının saçlarınızı yıpratmasını engellemiş olursunuz.

6- Yaz mevsiminde kuruyan saçlarınızı nemlendirmek için haftada en az 3 kez organik şampuan ile yıkayın. Saçların nemli olması saçlarınızın canlı görünmesi için önemlidir.

7- Soğuk havalar saç köklerindeki nem miktarını etkiler. Bu sebeple kullandığınız tüm ürünlerin nemlendirici etkisi olmasına dikkat edin. Ayrıca saç şekillendirme için kullandığınız aletlerin iyon içeren özellikte olmasına özen göstermelisiniz. Seramik ve iyon içeren aletler de seçebilirsiniz. Böylece hem saçlarınız ısıdan yıpranmaz hem de saçtaki elektrik dengelendiği için kabarıklık oluşmaz.

Organik şampuan ve saçınız için kullanabileceğiniz diğer tüm ürünler hakkında daha detaylı bilgi almak için garageorganics.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

PAYLAŞ
Önceki HaberKozmy.com’dan Kadınlara Cilt Bakımı İçin Öneriler
Sonraki HaberAla Meyhane 8 Ekim 2016
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.