Kolombiya: Enfes Bir Kahve Aroması ile Kültür Sergisi

Kolombiya Büyükelçiliği’nin düzenlediği “Kolombiya: Enfes Bir Kahve Aroması ile Kültür” isimli serginin açılışı Next Level’da gerçekleşti. Kolombiya Büyükelçisi Juan Alfredo Pinto Saavedra; Çin, Panama, Hindistan ve Meksika gibi birçok ülkenin Büyükelçileri ve Ataşelerinin de aralarında bulunduğu misafirlere teşekkür etti.

Next Level Alışveriş Merkezi Genel Müdürü Pınar Gürer ve Sanatçı Çiğdem Demir ile birlikte misafirleri karşılayan Büyükelçi Saavedra; açılış konuşmasında Kolombiya’nın kahve kültüründen bahsederken, “Sergimizde; tasarımcılar hayal gücünü kullanarak Kolombiya’yı tasvir ettiler. Bizler de kahve kültürünün kalpleri birleştireceğine inanarak böyle bir sergi oluşturduk. Türklerin de dediği gibi “Bir kahvenin kırk yıl hatırı vardır” Kolombiya barışına verdiğiniz destekten ötürü hepinize çok teşekkür ederiz” dedi. Profesyonel Baristaların hazırladığı Kolombiya kahvesinin ikram edildiği davette misafirler, Latin Amerika şarkıları seslendiren canlı müzik grubunu de beğenerek dinlediler.

İki kardeş ülkeyi birbirine yaklaştırarak büyüleyici Kolombiya kahve kültüründen esinlenip, Türk tasarımcılar tarafından özenle hazırlanmış 40 adet resimden oluşan koleksiyon 13 Kasım – 4 Aralık tarihleri arasında sergilenecek. Kahve üretiminde dünyada birinci sırada yer alan Kolombiya’nın aromalı ve özel kahvelerini anlatan sergiyi Next Level, ziyaretçileri ile buluşturacak.


1 5

2 5

3 5

4 5

5 5