Hayvanseverler Kuğulu’da Kediler İçin Yuva Yaptı

Kedici Dergisi ve Çankaya Belediyesi’nin işbirliğiyle Kuğulupark’ta gerçekleşen 2. Sokak Kedisi Şenliği’nde buluşan vatandaşlar sokakta yaşayan kediler için yuvalar yaptı.

Ankara, İstanbul ve İzmir’de eşzamanlı olarak gerçekleştirilen organizasyonda buluşan hayvan severler elbirliğiyle çalışarak sokak canlılarını olumsuz kış koşullarından korumak için örnek bir adım attı. Kedi dostları, plastik çamaşır leğenleriyle sokak canlıları için pratik yuvalar yaptı.
Özellikle kış aylarında sokak canlılarının yaşamlarını kolaylaştırmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç, önceki haftalarda bölgelerinde çok sayıda noktaya köpekler için kulübeler ve mama bıraktıklarını aktardı. Kedi Evi yapımının farkındalık yaratmak için bir girişim olduğunu ifade eden Sevinç, “Sokak canlıları sorununu belediye–vatandaş işbirliğiyle çözeceğiz” dedi.
Malzemeleri belediye tarafından sağlanan şenliğin ardından yapılan 150 yeni yuva mahallelerdeki adreslerine ulaştırıldı. Şenlik’te ayrıca Çankaya Belediyesi atölyelerinde tasarlanan ve kısa süre sonra parklara yerleştirilecek olan Kedievi’nin tanıtımı da yapıldı.