Dubai dünyanın en uzun kapalı kayak pistini çöle getiriyor

Dubai’ye en uzun kapalı kayak pisti geliyor, Meydan One adlı tesis ayrıca dünyanın yerleşime uygun en yüksek binasını ve en büyük dans tesisini de içinde bulunduracak.

Dünya’nın en uzun kapalı kayak pistinin çalışmaları yakında çöl krallığı Dubai’de başlayacak. Körfez Emirliği, tamamlandığında içinde dünyanın en büyük dans tesisi, en uzun binası ve 1.2 kilometrelik en uzun kayak pistinin de içinde bulunacağı kompleksin planını bu hafta duyurdu.

Yaklaşık 3.5 milyon metrekarelik projenin ilk aşaması Meydan One’ın 2020’den önce tamamlanacağı ve 6.8 milyar dolara mal olacağı tahmin ediliyor. Guinness Rekorlar kitabına göre, şu an da dünyanın en büyük kapalı kayak pisti rekoru 2005’te açılan Ski Dubai ile Dubai’ye ait. Pistte 45 dereceye varabilen sıcaklıklara rağmen yıl boyu kar bulmak mümkün. Dubai ayrıca dünyanın en uzun yapısı Burj Khalifa ve hızla gelişen projeleriyle tanınıyor. Meydan One; 350 odalı otel, bir yat limanı, çatısı toplanabilen bir alışveriş merkezi ve 300 restoranı içinde bulunduracak. Yerleşime uygun en yüksek bina rekorunu kırıcak olan tesis, 711 metre yüksekliğinde ve dans pisti de 420 metre uzunluğunda olacak. Tesis ayrıca 78 binden fazla kişiye içerisinde iskan imkanı sağlayacak.

The National gazetesine konuşan Meydan City başkanı Saeed Al Tayer, hayallerin ötesindeki bu girişim ile gerek Dubai halkına gerekse dünyanın birçok yerinden Dubai’yi görmeye gelen turistlere birçok alanda hizmet verebileceklerini ve böyle büyük projelerle Duvai’yi geleceğe taşıyabieceklerini belirtiyor.

PAYLAŞ
Önceki HaberTeknoSA İndirim Çadırı Ankamall’de
Sonraki HaberLouise Cafe-Brasserie-Lounge Filistin’e Geliyor
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.