Dostları O’nu Hatırladı

Aşık Veysel’in hayatından kesitler sunan, Ankara Devlet Opera ve Balesi Birim Dans Tiyatrosu (BDT) tarafından hazırlanan ‘Dostlar Beni Hatırlasın’ isimli eser, izleyici ile buluştu.
Opera sahnesindeki prömiyeri Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Selman Ada, Ankara Müdürü Mustafa Erdoğan, Ankara İl Kültür Turizm Müdürü Doğan Acar’ın yanısıra birçok sanatsever de izledi. Aşık Veysel’in ölümünün 41. yılında sahneye konan eser, ünlü halk ozanının hayatından kesitler sunuyor. Aşık Veysel’in beş türküsünün de yer aldığı eser, izleyenlerden büyük alkış aldı.
Hürriyet Ankara’nın haberine göre; eserin sonunda sahneye çıkan Aşık Veysel’in kızı Menekşe Süzer, şöyle konuştu: “Dostlar seni hatırladı. Yalnız değilsiniz yanınızdayım. Biz yalnız değiliz siz bizim yanımızdasınız. Aşık, şehit olmayı çok istiyordu. Bayrağına, ülkesine çok bağlıydı. İnsanları severdi, hele hele dürüst insanları. Bir yıldız gibi kaydı gitti. Bugün dünyaya yeniden gelmiş gibi oldum.” Süzer ayrıca Aşık Veysel’in ‘Gelmez Yola Gidiyorum’ isimli şiirini de okudu.