Bir Damacana Da Sen Kap

Türkiye’nin ilk ve tek mobil su ulaştırma sistemi Damacana, sokak hayvanlarını sıcak yaz günlerinde hayatta tutmak amacıyla “Sokak Hayvanları için Sen de Bir Damacana Kap Koy” projesini başlatıyor.

Türkiye’de geniş veri tabanı üzerinden hızlı bir şekilde sağlıklı içme suyu ulaştırma hizmeti veren Damacana, yaz aylarında susuz kalan sokak hayvanlarının ihtiyacını gidermek üzere yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Öncelikle İstanbul’da başlayacak proje için Ataşehir, Beşiktaş, Şişli ve Sarıyer pilot bölgeler seçildi.

Başlangıç aşamasında Ataşehir, Beşiktaş, Şişli ve Sarıyer Belediyeleri’nden alınan destek ile belirlenen bölgelerde her köşe başına bir damacana su kabı koyulacak. Projeyi, İstanbul geneline yaymak üzere tüm belediyelerle görüşmelerini sürdüren Damacana, korunmaya muhtaç sokak hayvanlarının da suya olan ihtiyacının öneminin altını çiziyor.

Binlerce hayvan severle birlikte, İstanbul Veterinerler Odası’nın da desteklediği “Sokak Hayvanları için Sen de Bir Damacana Kap Koy” projesinin gönüllüleri arasında Bedri Baykam, Nasuh Mahruki, Seyyal Tanel, Semiha Yankı, Barbaros Şansal, Yıldırım Mayruk, Selçuk Ural ve Ertan Erdura gibi birçok önemli ünlü isim de yer alıyor.

İstanbul’da sokağa atılmış ya da kaybolmuş yaklaşık 10 bin kedi ve köpek, özellikle yaz aylarında susuzluktan can çekişerek ölüyor. Belediyeler ile yapılan işbirlikleri ve İstanbul Veterinerler Odası’nın da desteği ile İstanbul’un dört bir yanına yerleştirilecek damacana kaplara doldurulan sular, binlerce kedi ve köpeğin susuzluğunu giderecek.

PAYLAŞ
Önceki Haber‘Pepsi ile Pek Yakında Setteyim’ Yarışması Sonuçlandı
Sonraki HaberDerya Can’dan 3. Dünya Rekoru
Kıymet Ruşitler
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.