“Annem ve Ben Projesi” 29 Ocak’ta Başlıyor

Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde TİKAV koordinatörlüğünde, Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi finansörlüğünde hayata geçirilen “Annem ve Ben Projesi”nin ilk çalışması 29 Ocak 2015 tarihinde gerçekleştirilecek.

Uzun süre hastanede tedavi gören çocuklar ve onlara refakat eden anneleri hedef alan ‘Annem ve Ben Projesi’nin açılış programına tedavileri devam eden 150 çocuk ve onlara refakat eden 150 anne ile birlikte TÜGİAD Ankara, TİKAV ve Akfen Holding yönetim kurulu üyeleri davet edildi.

Projenin açılış programı kapsamında ilk olarak katılımcılar için projenin tanıtımının yapılması planlanıyor. Ardından, palyaço gösterisi, doğum günü kutlaması ve hediyelerin dağıtılması amaçlanıyor. Ayrıca, tiyatro gibi kültür sanat faaliyetleri, sihirbazlık gösterileri, drama, dans, ritim, origami, terapi ve söyleşi programlarının yanı sıra özellikle anneler için yemek ve kuaför gibi farklı etkinlikler yapılması planlanıyor.

‘Annem ve Ben Projesi’, Ocak-Aralık 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Proje kapsamında Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören çocuklara ve onlara refakat eden annelerine yönelik her ay düzenli olarak iki etkinliğin yapılması hedefleniyor.

Söz konusu etkinlikler kapsamında hastanede tedavileri devam eden çocuklar ve onlara refakat eden annelerin moral ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla fiziki nedenlerle uzak kaldıkları sosyal ve kültürel alanlara yönelik faaliyetler gerçekleştirilmesi planlanıyor. Buna ek olarak, proje ile ayrıca toplumsal duyarlılık bilincinin de geliştirilmesi amaçlanıyor.