Vişne Suyu İçerek Dinlenin

Yoğun iş temposu arasında tatlı bir mola için bir bardak vişne suyu için…

Gün içinde yaşanan stres ve yoğun iş temposu zihinsel ve fiziksel yorgunluğa sebep olur. Bu yorgunluktan kurtulmak için içilen bir bardak vişne suyunun dinlendirici etki sağladığını belirten uzmanlar aynı zamanda antioksidan özelliğe sahip olması sebebiyle azalan direncin artmasına da yardımcı olduğunu vurguluyor.

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Neriman İnanç, gün içinde nefes alıp verirken bedene alınan toksin maddelerden arınmak için de vişne suyu tüketiminin önem taşıdığını belirtirken “Belirlenen en yüksek antioksidan özelliğe sahip 50 besin arasında 14. sırada yer alan vişne suyunun tüketimi, düşen direnci artırmak için de önemlidir” dedi.

PAYLAŞ
Önceki Haber2014 Gelin Makyajı Trendleri
Sonraki HaberTiyatro Tutkunlarına Müjde…
AnkaraSosyete
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.