2014 Gelin Makyajı Trendleri

Düğün sezonu açılıyor. Ve biz o büyük günü heyecanla bekleyen gelinlerimizi unutmadık!

Düğün gününüzde stilinizi, kişiliğinizi, güzelliğinizi yansıtacak ve hayalinizdeki görünüme ulaşmanızı sağlayacak Gelin Makyajı ipuçlarını, 2014 Gelin Makyajı Trendleri’ni Ankara’da Freelance Make-up Artist olarak çalışan Tuğçe Yıldız’a sorduk…

Bu yılın gelin makyajı trendlerinden biraz bahseder misiniz?

Geçen yaz olduğu gibi bu yaz da makyajda neon renkler çok moda… Ancak gelin makyajında bu görünümden uzaklaşıp, minimal makyajlar ile daha sade, zarif, doğal güzelliği vurgulayan, aynı zamanda da gelinin kendi tarzını ve güzelliğini ön plana çıkaran makyajlar tercih edilmeli.

Minimal makyaj etkisi yaratmak için neler önerirsiniz?

Parlak bir ten, doğal ve vurgulu kaşlar , ışıltılı gözler ve ten rengi parlak dudaklar istenilen etkiyi vermeye yardımcı olacaktır…

Gelin makyajında hangi ürünler ve renkler kullanılmalı?

Pırıltılı beyaz farlar, dudak ve yanaklarda doğal pembe tonlarının vurgulanması ile romantik bir görünüm elde edilebilir. Mercan rengi rujlar, yoğun kirpikler kullanılıp retro bir görünüm de elde edilebilir. Modası hiç bir zaman geçmeyecek siyah eyelinerı da unutmamak gerek…

Renkli nemlendiriciler ve aydınlatıcılar ile sağlıklı, ışıltılı, taze bir cilt görünümü yaratılabilir. Baharın renklerini makyaja yansıtarak bu etkiyi arttırmak mümkün. Leylak tonları, pembeler, yeşiller ile pastel tonlardan ve doğal renklerden uzaklaşmadan doğal bir görünüme kavuşulabilir.

Bronz bir görünüm isteyenlere ne önerirsiniz?

Doğal bronz bir görünüm için ise altın sarısı bronz allıklar ile şeftali rengi parlak rujlar ve yine altın sarısı, kahverengi farlar bir bütünlük oluşturabilir.

Peki smoky göz makyajı gelin makyajlarında da kullanılabilir mi?

Gelin makyajında da gözlerin ön planda olmasını isteyenler için, yumuşak dumanlı bir göz ve ten rengi parlak dudaklar ile istenilen etki yaratılabilir.

Hayallerinizdeki gibi bir düğün olması dileğiyle…

PAYLAŞ
Önceki HaberCumartesi Gecesi…
Sonraki HaberVişne Suyu İçerek Dinlenin
AnkaraSosyete
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.