Virus ve Spamlara dikkat!

Geride bıraktığımız 2003 yılı içerisinde çeşitli virüs saldırılarına sahne oldu. Bunların başında Ağustos ayında ortaya çıkan ve tüm zamanların rekorunu kıran SoBig.FÂ’in yanı sıra,Blaster ve diğer SoBig virüsleri geliyor… Dosya paylaşımı siteleri, spam postalar, TrojanÂ’lar, virüsler ve daha niceleri sıradan bilgisayar kullanıcısını tehdit ederek şimdiye dek duyulmamış kavramları günlük dile soktular. Ağ şebekelerine girmeyi başaran SQL Slammer, Blaster and Nachi virüsleri de uzun süre gündemi işgal ettiler. 2004 yılında bu saldırıların süreceğini düşünen uzmanlar, kullanıcıların güvenlik konularında daha bilinçli olmaları konusunda uyarıyorlar.
Türkiyede de e-mail aracılığıyla günde binlerce spam ve virüs dağılmakta.Mail adreslerinize gelen ve bilmediğiniz kişilerin yolladığı e-mailler aslında bilgisayarınıza zarar veriyor.. Bilgisayarınızı her açtığınızda ilginç sitelerden dosyalar çekiyor. Bunu önlemenin tek yolu ise size gelen her e-mail i açmamanız!…

PAYLAŞ
Önceki HaberRafta başka, kasada başka fiyat
Sonraki HaberSeat Cup tırı Ankara’da…..!
AnkaraSosyete
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.