Türk Eğitim Vakfı’nın 2014-2015 Öğretim Yılı Burs Başvuruları Başlıyor

Kuruluşundan bu yana geçen 47 yılda yurtiçinde yaklaşık 210 bin gence burs desteği veren TEV, 2014 – 2015 eğitim ve öğretim yılında da maddi desteğe ihtiyaç duyan başarılı öğrencilere destek olmaya devam ediyor. 2013-2014 öğretim yılında 8500 öğrenciye burs sağlayan Türkiye’nin en köklü vakıflarından TEV, 2014-2015 öğretim yılında da öğrencilerin eğitimine katkıda bulunacak.

TEV, 2014- 2015 öğretim yılında, yurt içinde maddi desteğe ihtiyacı olan meslek lisesi öğrencilerine aylık 150 TL, üniversite öğrencilerine aylık 400 TL, yüksek lisans öğrencilerine 700 TL ve doktora öğrencilerine 1.000 TL burs verecek. Türkiye’nin geleceğine yön verecek başarılı gençlere verilecek TEV Üstün Başarı Bursu ile de öğrencilere aylık 1000TL burs desteği sağlanacak.

TEV Eğitim (Yüksek Öğrenim) Bursları

Yüksek okul ve üniversite öğrencilerinin 8 Eylül – 13 Ekim 2014 tarihleri arasında başvuru yapabileceği TEV Eğitim (yüksek öğrenim) bursu için a adaylarda, yeni kayıt yaptıracak öğrenciler için fakülte veya yüksek okula giriş puan sırasına göre önde olmak, ara sınıflarda olan öğrenciler için başarısız dersin olmaması veya genel başarı ortalamasının 4 üzerinden en az 2,5 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak gibi özellikler aranıyor. Öğrenciler, www.tev.org.tr üzerinden yayımlanacak burs başvuru formunu istenilen evraklarla birlikte üniversitelerinin öğrenci işlerine veya burs ofislerine teslim ederek başvuru yapabilecek.

TEV Üstün Başarı Bursları

Türkiye’de ilk defa ülkemizin geleceğine yön verecek gençlerin desteklenmesi amacıyla, TEV’in kuruluşunun 40. yılında verilmeye başlanan TEV Üstün Başarı Bursu, bu yıl da Türkiye’nin geleceğine ışık tutacak liderlik vasfı taşıyan öğrencilere verilecek.

TEV Üstün Başarı Bursu’na, 2014 Lisans Yerleştirme Sınavı’nda bölüme girdiği puan türüne göre ilk 5000’e giren öğrenciler başvuru yapabilecek.

TEV Üstün Başarı Bursu’na üniversite hazırlık sınıfından birinci sınıfa geçen öğrenciler ile ikinci sınıfa geçen öğrencilerin de başvuruları kabul edilecek. Bu öğrencilerin üniversiteye girdikleri sene Lisans Yerleştirme sınavında ilk 5000’e girmesi, hazırlık sınıfını başarı ile geçmesi, birinci sınıf genel not ortalamasının en az 3,5 (100 üzerinden not verilen üniversitelerde en az 87,5) olması koşulu aranıyor.

Mühendislik-Mimarlık, Sağlık Bilimleri, İdari Bilimler, Temel Bilimler, Sosyal Bilimler ve Hukuk alanlarında verilen TEV Üstün Başarı Bursu için öğrencilerin 20 Ağustos – 20 Eylül tarihleri arasında yine www.tev.org.tr başvuru yapmaları gerekiyor.

TEV Kız Öğrenci Yurtları Bursları

Türk Eğitim Vakfı, İzmir-Balçova ve Trabzon’da, eğitimini sürdürmek için ekonomik katkıya ihtiyaç duyan kız öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını çağdaş, güvenli ve konforlu bir şekilde karşılamak amacıyla hizmete açılan kız öğrenci yurtları için de burs sağlanıyor. Bu bursa başvurmak için yeni kayıt yaptıran öğrencilerde fakülte veya yüksek okula giriş puan sırasında önde olmak, ara sınıfta okuyan öğrencilerde genel başarı ortalamasının 4 üzerinden en az 2,5 olması ve bir üst sınıfa geçmeye hak kazanma koşulları aranıyor. TEV Kız öğrenci yurtlarına başvurmak isteyen öğrencilerin 20 Ağustos – 10 Eylül tarihleri arasında www.tev.org.tr web sayfasından form doldurarak istenilen evrakları ilgili yurt müdürlüğüne teslim etmesi gerekiyor.

TEV Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bursları

Yüksek öğrenim ve başarı burslarının yanı sıra TEV, maddi desteğe ihtiyacı olan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ile Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi’nde okuyan öğrencilere de burs veriyor. Bursa başvuran öğrencilerden yeni kayıt yaptıracaklar için okula giriş puanı veya diploma notu giriş sırasına göre önde olma, ara sınıflardan başvuracak öğrencilerden ise bir önceki sınıftan başarısız dersi olmamak, genel not ortalaması yüksek olmak ve bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanma kriterleri aranıyor. TEV Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Burs başvuruları 8 Eylül- 13 Ekim 2014 tarihleri arasında yapılabiliyor.

 

PAYLAŞ
Önceki HaberSONBAHARIN FAVORİ’Sİ SARI YAPRAK KOLYELER
Sonraki HaberHTC Desire 510; Yüksek Performans Uygun Fiyat
Kıymet Ruşitler
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.