TED Ertelenen Cumhuriyet Balosunu Gerçekleştirdi

Türkiye’nin eğitim alanındaki ilk sivil toplum kuruluşu olan Türk Eğitim Derneği (TED) Ermenek faciası nedeniyle ertelediği geleneksel Cumhuriyet Balosu görkemli bir kutlamayla gerçekleştirildi.
Ankara Sheraton Otel’inde gerçekleştirilen balonun tüm gelirleri Türk Eğitim Derneği ‘nin Burs Fonu’na aktarıldı. İş ve siyaset dünyasının tanınan isimlerinin buluştuğu baloya katılım yoğun oldu. Gecede Sibel Can sahne aldı.
Başarılı ancak maddi olanakları yetersiz çocukların eğitimlerine devam edebilmesi amacıyla düzenlenen baloya Ankara iş, siyaset ve medya dünyasının tanınan isimleri akın etti. Şıklıklarıyla göz kamaştıran davetliler, öğrencilere burs olarak dönen önemli bir etkinliğe imza atmanın mutluluğunu yaşadı.

Cumhuriyet Balosu’nda ev sahipliğini yapan TED Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu açılış konuşması yaptı. Konuşmasında vatandaşlarının iyi eğitilmiş insanlardan oluştuğu bir Türkiye’de yaşamak istediğini söyleyen Pehlivanoğlu, “Cumhuriyet en değerli varlığımız ama daha da önemlisi ‘Ne Mutlu Türküm’ diyebilmektir” dedi. Konuşmanın ardından davetliler akşam yemeği yedi. Gece Sibel Can’ın sahne almasıyla devam etti. Can sahneden inerek konuklar ile birlikte şarkı söyledi. Balo gece yarısına kadar devam etti.

PAYLAŞ
Önceki HaberTango ve Klasik Türk Müziği Başkentlilerle Buluşuyor
Sonraki HaberHuqqa Çukurambar’a açılacak
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.