SONGÜL ÖDEN ‘’SERÇE’’ OLDU

Dünyanın en büyük bağımsız yapım şirketi Endemol’ün merakla beklenen ikinci dizisi ‘Serçe Sarayı’ için çalışmalara başlandı.

Serçe Sarayı’nın başrolü için uzun zamandır oyuncu araştırması yapan Endemol Türkiye ile Bazı Filmler’in ortaklığıyla çekilecek dizide ‘Serçe’ rolü için Türkiye, Ortadoğu ve Arap Yarımadası’nda önemli bir hayran kitlesine sahip olan Songül Öden ile anlaşma imzalandı.

Türkiye’de üç sezon yayınlanan, Türkiye’nin yurtdışına satılan ilk dizisi Gümüş şimdiye kadar 56 ülkede milyonlarca izleyiciye ulaşmıştı. Öden, Gümüş dizisinde canlandırdığı Gümüş karakteriyle dünya çapında büyük bir hayran kitlesi toplarken, Gümüş’ün final bölümü sadece Ortadoğu’da 85 milyon kişi tarafından izlendi.

Öden bu yılın başında da Arap ülkeleri tarafından düzenlenen anket sonucu, ‘Drama Kraliçesi’ ve ‘En İyi Kadın Oyuncu’ seçilerek taçlandırıldı.
Diğer oyuncuların önümüzdeki günlerde açıklanacağı Serçe Sarayı’nın proje tasarımını, “Gurbet Kuşları”, “Şubat” ve “Leyla ile Mecnun”, “Sen Aydınlatırsın Geceyi” gibi pek çok başarılı yapıma imza atan Funda Alp yaptı.
Dizinin yönetmenliğini ise “Yaprak Dökümü”, “Menekşe İle Halil” gibi yıldız dizilerle tanıdığımız Mesude Erarslan üstlendi.
Çekimlerine önümüzdeki hafta başlanacak ‘Serçe Sarayı’ Şubat ayında Star TV’de yayınlanacak.