Pizza Il Forno

Alamet-i Farikası Nutellalı Pizza

Aylardır pizza özlemiyle yanıp tutuşan ben, nihayet soluğu Pizza İl Forno’da aldım. Bundan aylar önce bir arkadaşımla mekana gitmiş, en büyük iddiası olan Nutellalı Pizza’sını yedikten sonra önünde saygıyla eğilmiştim.

Yemekler

Pizza Il Forno’da her yemek İtalyan usülü. Tariflerin orijinaline sadık kalan mekan sahibi şef Utku Özer, içine malzemenin en kalitelisinden kullanıyor. Ağırlıklı olarak pizzadan oluşan menüsünde güveç yemek çeşitleri, salatalar ve hatta Balkabağı Çorbası bile var.

Peynirsever biri olarak favori pizzam 4 Formaggi oldu. Ahşap pizza tahtasında özel pizza bıçağı ile servis edilen mekanda her şey İtalyan işi olmuş. Klasikler arasında Margherita’lı Pizzası ile lor peyniriyle hafifleyen Fit Pizza’sı başı çekerken, yiyenler etli pizzalarını başarılı buluyor. Şefin Sezar Salata’dan uyarladığı tavuk parçalı iceberg sunumlu Sezar Pizza’sı da sevilen tatlar arasında.

Bizim damak tadımızdan farklı olarak içinde ananas bulunan Hawaii Pizza’yı bir sonraki sefere saklıyorum. Adıyla bana Ninja Kaplumbağalar’ı hatırlatan Ançuez’li Pizza’yı da yemek için sabırsızlanıyorum.

Gelelim şanı alıp yürüyen Nutellalı Pizza’ya. Üstü fındıkla süslenmiş üstünde çikolatası eriyen sıcacık pizzayı iki kişi zor bitirdik, haklı olarak fazla tatlı geldi. Yine de tadı damağımda, yine olsa yine yerim. Net.

Tiramisu’yu İtalya’da yemediyseniz bence Pizza Il Forno’da kesinlikle yemelisiniz. Ayrıca meraklısına Niğde Gazozu bile bulunuyor.

 Ortam

Son derece samimi bir ambiansı var Pizza Il Forno’nun. Ufak bir dükkan içerisinde 6-7 masadan fazlası yok. Duvarlarda kültleşmiş Hollywood film yıldızlarının monokrom portreleri yer alıyor. Ahşap masaların üstüne örtülen kırmızı-beyaz pötikareli örtülerle, duvardaki siyah-beyaz fotoğraflar sade bir uyum içerisinde. Pizzaseverlere duyurulur: mekan hergün saat 22:00’ye kadar açık.

Servis

Servis elemanları son derece nazik. Ufak bir mekan oluşunun da her bir müşteriyle özenle ilgilenmesine katkısı yok değil. Mekana uğrayamayanlar için, yakın mesafe olması kaydıyla evlere servis imkanı var.

Fiyat / Performans

Fiyatlar, sunulan pizzaların lezzetine ve üzerinde kullanılan malzemelerin kalitesine göre son derece makul. Örneğin ufak boy klasik Margherita Pizza 9.90 iken orta boy Hawaii’li Pizza 16,90 TL ve büyük boy Karışık Etli Pizza 25,90 TL.

Pizza IL Forno

Yıldızevler Mah. 720.Sokak  No: 2/B Çankaya Ankara

03124403444


1 5

2 5

3 5

4 5

5 5
PAYLAŞ
Önceki HaberNuxe’ten Yılbaşı Özel Seti
Sonraki HaberMelis Sökmen 20 Aralık’ta Sofa Et & Kebap’da
Zeynep Işık
1981 yılında Brüksel'de doğdu. Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi'nden mezun oldu. Çevirmenlik ve reklamcılık yaptı. Hayali olan fotoğrafçılıkla hobi olarak tanıştı, eşinin desteğiyle mesleğe ilk adımını bir çocuğun doğumgününü çekerek attı. Kısa sürede Larien Dijital Medya markasını yarattı, tescilini alarak rüştünü ispatladı. Düğün hikayesi, doğum ve konser çekimlerinin yanı sıra önemli markaların da kurumsal çekimlerini yapmaya başladı. Dört yıllık çalışma süresinde makine parkına Canon Eos 5D Mark3'ü de katan Işık evli ve üç köpek sahibidir.