Nejat İşler: “Ankara’da olmak güzel ve bana mutluluk veriyor.”

Ünlü oyuncu Nejat İşler, Erdal Beşikçioğlu’nun Başkent’te kurduğu Tatbikat Sahnesi’nde düzenlenen söyleşiye katıldı.

Nadir Koçoğlu ve Buse Kara’nın yönettiği söyleşide, yeni sinema projeleriyle ilgili bir soruya, “Güzel bir şey gelirse yaparım. Ama güzel bir şey gelmiyor” yanıtını veren oyuncu İşler, “Behzat Ç. dizisinde mutlu muydunuz” sorusuna ise şu açıklamayı yaptı:
“Çok mutluydum. Yapmadığımız şey kalmadı. Bir şekilde Ankara’da olmak güzel ve bu bana mutluluk veriyor. Ankara, bende iyi dostlukları çağrıştırıyor. Erdal Beşikçioğlu’nun çağırdığı her yere gelirim. Daha önce Siyah Beyaz filminin çekimleri için de Ankara’da bulunmuştum. Siyah Beyaz da, çok samimi bir film.”

İşler, söyleşide özel hayatı ve gelecek planlarıyla ilgili de şu açıklamalardaz bulundu:“Zeki Demirkubuz, Türkiye’de yaşayan en iyi yönetmen. Bu memleketin açık ara en iyisi. Ama biraz sinirli. Ben de tam aksine setin yumuşak olmasını isterim. Bu yüzden çok bir araya gelemedik. İkimizin de biraz daha büyümesi gerekir. Ama mutlaka bigün aynı işte buluşacağız. Ben gerçekten oyun oynamayı çok seviyorum. Ama oyuncu olmanın nedeni Türkiye’deki zorunlu askerlik sistemi. O dönem iki yıllık fotoğrafçılık bölümü kazanmıştım. Ama iki yıl okuyunca 18 ay askerlik yapıyordunuz. Dört yıllık bir üniversite kazanmam lazımdı. O yüzden konservatuar sınavlarına girdim. Bodrum’da bir şehir tiyatrosu kurma planımız var. Olursa orada tiyatro adına bir şeyler yaparım. Yazacağım çok oyun var. Ama sahneye çıkmak beni ürkütüyor. Sahnenin ayrı bir disiplini var. Ben de disiplinli bir adam değilim. O yüzden sinema benim için biçilmiş bir kaftan. Sahnede bacaklarım titriyor. Sinemanın yedinci sanat dalı olduğu yönünde tartışmalar var. Sinema daha emekleme aşamasında. Türkiye’de 100 yıllık bir geçmişi var. Çok yeni. İran bile dünyada yer edindi. Yılmaz Güney’i takip ederek. Ama biz takip etmedik. Bizden tek takip eden de Zeki Demirkubuz.”