Mutlu yıllar Kevin Spacey!

Kevin Spacey 58. doğum gününü kutluyor! Tam adı Kevin Spacey Fowler olan oyuncu, yönetmen, yapımcı, senarist ve şarkıcı, 26 Temmuz 1959 tarihinde dünyaya geldi. Bugüne kadar pek çok ilginç rolde izlediğimiz Spacey 2013 yılından bu yana Netflix orijinal dizisi House of Cards’taki Francis J. Underwood olarak anılıyor.

İşte her Kevin Spacey hayranının bilmesi gereken 5 şey:

1- Henüz 10 yaşındayken gittiğim Londra’da bir Sherlock Holmes gösterisi izleyince oyuncu olmak istediğine karar verdi.

2- Olağan Şüpheliler (1995; en iyi yardımcı erkek oyuncu olarak Oscar aldı) ve Yedi (1995) filmleriyle uluslararası çapta şöhrete kavuştu. Amerikan Güzeli’ndeki performansıyla da 1999’da En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ına layık görüldü. Ve evet, her üç filmi de Netflix’te izleyebilirsiniz.

3- Kökleri İsveç’e, İngiltere’ye ve Galler’e uzanıyor. 2010’da Prens Charles tarafından onursal şövalye ilan edildi.

4- Kurduğu Kevin Spacey Vakfı’nda genç oyunculara burs ve eğitim vererek destek oluyor.

5- Kevin Spacey namıdiğer Başkan Underwood eski ABD Başkanı Bill Clinton ile arkadaş. Hatta Clinton’ı hicveden President Clinton: Final Days filminde de boy gösterdi. Spacey, Elvis & Nixon (2016) filminde de ABD Başkanı Richard Nixon’ı canlandırdı.

Netflix’te izleyin!

Kevin Spacey’e doyamayanlar, Netflix’te sadece House of Cards’ı değil, daha birçok Kevin Spacey’li yapım izleyebilir. Yeni kara (neo noir) filmciler için üç film var: Olağan Şüpheliler (1995), Yedi (1997) ve Los Angeles Sırları (1997). John Grisham’ın aynı adlı romanından uyarlanan Öldürme Zamanı (1996) ise bir diğer seçenek. Kevin Spacey’i ‘aksiyon’ halinde görmek isteyenlerse Arabulucu’yu (1998) ya da Superman Dönüyor’u (2006) izleyebilir.

Size hitap etmiyor mu? O zaman orta yaş krizindeki bir adamın hikayesini anlatan, beş Oscar ödüllü Amerikan Güzeli’ne (1999) ne dersiniz? Gülmek isteyen Kevin Spacey hayranlarına ise Patrondan Kurtulma Sanatı (2011) tavsiye edilir.

Üstelik download özelliği ile dizi ve filmleri Netflix’te her an, trafikte, uçakta, mobil verinizi kullanmadan offline olarak izlemek çok kolay. Ayrıca Netflix’te tek bir hesapta beş ayrı profil açarak, farklı profillere göre Netflix’ten tavsiyeler, thumbs up/down özelliğini düzenli kullanarak daha iyi öneriler alabilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki HaberOffroad Coşkusu Ankara´ya Taşınıyor
Sonraki HaberKoray Avcı 2 Ağustos’ta PanoraPark’ta
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.