Mühye İçin Biraraya Geldiler

Büyükşehir ve Çankaya belediyeleri, Ankara’nın öncelikli sorunlarından biri olan sokak hayvanları konusunda ilk kez bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi, Çankaya Belediyesi’nin Mühye’deki hayvan barınağına yardım etmek için Meclis’te karar aldı.

Hürriyet Ankara’nın haberine göre, Büyükşehir Belediye Meclisi Plan Bütçe Komisyonu’na Çankaya Belediyesi’nin Mühye Köyü’ndeki hayvan barınağına yardım yapılması için verilen önerge oy birliği ile kabul edildi. Kararla birlikte Büyükşehir Belediyesi, Çankaya Belediyesi’nin Mühye’deki hayvan barınağının ihtiyaçlarını karşılamak adına yardımda bulunacak.
Büyükşehir Belediyesi’ne verilen önergeyi değerlendiren Plan Bütçe Komisyonu raporunda şu ifadeler yer aldı:

İMKANLAR DOĞRULTUSUNDA DESTEK…
“Çankaya ilçesine ait Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan hayvanların her türlü ihtiyaçlarında kullanılmak üzere Büyükşehir Belediyesi’nin imkanları ölçüsünde Çankaya Belediyesi’ne gerekli desteğin verilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasın komisyonumuzca uygun görülmüştür.”

HAYVANSEVERLER OLUMLU KARŞILADI…
Yaklaşık 2 bin köpeğin barındığı ve Ankara’nın en büyüğü olma özelliği taşıyan Mühye’deki hayvan barınağı hakkında Meclis’ten çıkan karar Çankaya Belediye yetkilileri ve hayvanseverler tarafından da olumlu karşılanarak, sokak hayvanları için örnek bir adım atıldığı belirtildi.

PAYLAŞ
Önceki HaberMezze Et ve Balık Park Oran Ofis’te açıldı
Sonraki HaberBaşkent’i İbiza’yla Isıttı
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.