MEMORIAL ANKARA HASTANESİ ÇOCUK ONKOLOJİ MERKEZİ AÇILDI

Kanser, çocuklarda en sık görülen ölüm nedenleri arasında ikinci sırada yer alıyor ve ülkemizde her yıl yaklaşık 3 bin çocuğa kanser teşhisi konuluyor. Çocukluk çağı kanserlerine yakalanan her iki çocuktan biri tedavi şansı bulamaması ya da teşhiste geç kalınması nedeniyle yaşamını yitiriyor.
Erken tanı ve doğru tedavi uygulamaları sayesinde ise kanserli çocukların büyük bir çoğunluğunun tam olarak iyileşmesi mümkün.

Çocukluk çağı kanserlerinde başarıyı yakalamanın en önemli yolu bu hastaların, alt yapı ve hizmet kalitesi ile tam teşekküllü merkezlerde tedavi edilmelerinden geçiyor. Memorial Ankara Hastanesi bu olanağı artık Başkentlilere sunuyor.

Memorial Ankara Hastanesi Çocuk Onkoloji Merkezi, kanserli çocuklara SGK güvencesiyle üst düzey tanı ve tedavi olanakları sunuyor.

Merkezde, tüm çocukluk çağı kanserlerinin tanı ve tedavisi için çocuk onkoloğu, çocuk cerrahı, ortopedi, beyin cerrahisi, göz, kulak-burun-boğaz bölümlerinde özellikle tümör ve tümör cerrahisi konusunda uzmanlaşmış doktorlar işbirliği halinde çalışıyor.

Merkezde çocuk hastaların ve yakınlarının her türlü ihtiyacının düşünüldüğü 2 poliklinik odası, kan alma merkezi, port-kateter bakım odası, uğraşı odası ve çocuk oyun alanı bulunmaktadır. Lomber ponksiyon, intratekal tedavi, kemik iliği aspirasyonu, kemik iliği biyopsisi gibi girişimsel işlemler, anestezi desteği altında, çocuklara hiçbir ağrı hissettirilmeden steril koşullarda yapılmaktadır.

Memorial Ankara Hastanesi Çocuk Onkolojisi kemoterapi ünitesinde; biri VIP olmak üzere 12 adet özel tasarlanmış kabin bulunmaktadır. Ayaktan tedavi gören hastalara bu merkezde huzurlu ve rahat bir ortamda tedavi olma olanağı sunulmaktadır.

Yatan hastalar için ise özel tasarlanan odalarda kemoterapi uygulanmakta, hasta bakımında günlük olarak uzman psikolog ve diyetisyen desteği sağlanmaktadır.

Tedavi sırasında kullanılan tüm ilaçlar merkezin kemoterapi hazırlama ünitesinde hazırlanmakta, eczaneden çıkışından hastaya takılma aşamasına kadar özel bir otomasyon sistemi ile takip edilerek uygulanmaktadır.

PAYLAŞ
Önceki HaberHalil Sezai Armada’da
Sonraki HaberETKİSİ SUYLA ARTAN GÜNEŞ KREMİ
Kıymet Ruşitler
Çankaya Üniversitesi İşletme (Burslu) bölümünden 2008 yılında şeref öğrencisi olarak mezun oldu. 6 ay Universita Degli Del Molise (Campobasso, İtalya)'de eğitim aldı. 2008 yılından itibaren Ansolon Medya'nın çeşitli birimlerinde görev aldı. 2014 yılının ikicni yarısından itibaren AnkaraSosyete.com un da içinde bulunduğu Ansolon Medya yayınlarının Editörlüğünü yapmaktadır. Kıymet Ruşitler evli ve bir çocuk annesidir.