Kişisel gelişim uzmanı Gülşah Sam Orhan ile çok özel röportaj

Ankara’nın en ünlü kişisel gelişim merkezlerinden Helpa Kişisel Gelişim Akademi ‘si kurucu eğitmeni ve kişisel gelişim uzmanı Gülşah Sam Orhan ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Gülşah Sam Orhan kimdir? Kendinizden biraz bahseder misiniz?
Esasen endüstri mühendisiyim 29 yaşında ve Kars doğumluyum. ICF üyesi ve International Quantum Coaching mezunu bir Yaşam Koçuyum. Halen psikoloji bölümünde öğrenim hayatım devam ediyor. Endüstri mühendisliğinden mezun olduktan sonra özel sektörde iki büyük firmada AR-GE koordinatörlüğü yaptıktan sonra uzun zamandır ilgili olduğum Kişisel Gelişim hakkında araştırmalar yapmaya ve Uluslar arası eğitim programlarına katılmaya başladım. Uluslar arası geçerliliği olan eğitimler ve programlar alarak çeşitli projelerde yer aldım. Gün geçtikçe yapmam gereken işin aslında Kişisel Gelişim olduğuna kanaat getirdim ve bu konuda bir gelişim sürecine girdim. Güzel bir ekibim olduğuna inandıktan sonra ise HelpA Akademi’yi kurdum ve bugün pek çok insana hizmet veren ve gün geçtikçe büyüyen bir firma olduk.

Yaşam Koçlarının , Psikologların hayatlarında da problemler olmaz mı? Siz kendi problemlerinizle ilgilenirken başkalarının kileri dinlemek zor olmuyor mu?

Zor olduğu durumlar oluyor elbetteki, bizlerinde elbette hayatları süt liman geçmiyor. Hatta yaşam koçlarının bu sürece girmesindeki en büyük sebeplerden bir taneside yaşadıkları acılardan aldıkları derslerdir. Esasen tamda yaptığımız bu derslerden çıkardığımız ana fikirleri başka insanlarla paylaşabilmektir. Zaten danışanlarım da en dikkat ettiğim özellik anlattıkları herşey aslında benim hayatımdan bir parça…

HelpA Akademi olarak verdiğiniz hizmetler nelerdir?

Şuanda Avrupa’da yoğun ilgi gören ve bizimde bünyemizde uyguladığımız ve sonuçlarını olumlu şekilde gördüğümüz Kişisel Gelişim konularımız arasında NLP, EFT, REIKI, YAŞAM KOÇLUĞU, KUANTUM BAZLI YAŞAM KOÇLUĞU, ÖĞRENCİ KOÇLUĞU, NEFES TEKNİKLERİ, BİOENERJİ, TAİ CHİ bulunmaktadır.

Bu konularda eğitim veriyor musunuz? Herkes yaşam koçu olabilir mi?

Herkes yaşam koçu olamaz elbette. Bizim katılımcılarımız da aradığımız ilk şart üniversite mezunu olmaları, ve uyguladığımız giriş sınavında koçluk becerilerine uygun profil çizmeleridir. Eğer durum bundan farklıysa kabul edemiyoruz maalesef.

Elbette Helpa Kişisel Gelişim Akademisi olarak yaşam koçluğu, öğrenci koçluğu, kuantum bazlı yaşam koçluğu, nefes, tai chi, eft, nlp gibi kişisel gelişim alanlarında sertifika programlı eğitimler vermekteyiz. Katılımcılar eğitim almak istediğinde bizimle irtibata geçebilirler.

Akademinizde hangi sorunları çözüme ulaştırabiliyorsunuz? Yaşam koçluğu biriminize kimler başvurmalı?

Aksi giden süreçleri olanlar,
İstedikleri işi bulamayan, ve kariyer basamaklarını tırmanamadıklarını düşünenler,
Para ve bereketi kendine çekemeyenler,
Değersiz olduğunu ve sevilmediğini hissedenler,
Sürekli tekrarlayan ayrılıklar yaşayanlar
Bu şekilde hisseden herkese yardımcı olabilecek programlarımız mevcut.

Öğrenci koçluğu programlarınızın başarılı olduğu haberlerini görsel medyada okuyoruz. Özel teknikler uyguluyor musunuz?
Koçluk programlarımız sayesinde öğrencilerin sınava gayet rahat ve güvenli girip , hakettiği başarıyı yakalamasını sağlayabiliyoruz. Bunu farklı yöntemler uygulayarak yapmaktayız. Zihin haritalama ve zeka kuramına göre ders çalışma teknikleri, Pİ-Kİ enerji dengeleme sistemleri bunlardan bir kaçtanesi.

WEB ADRESİ: www.helpaakademi.com
e-posta: info@helpaakademi.com
Tel: 0312 440 13 97
ADRES: TURAN GÜNEŞ BULVARI, 714.SOK NO:5 DAİRE NO:28 VİZYON PLAZA, ÇANKAYA/ ANKARA

PAYLAŞ
Önceki HaberPınar Özkan Yuvaya Döndü
Sonraki Haber17 Kasım Fotoğrafları Galeride
AnkaraSosyete
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.