Kadınlar mühendis ister

Elemanonline.net yaptığı bir ankette katılımcılara “Eşinizin/sevgilinizin hangi meslek grubunda çalışmasını istersiniz ve istemezsiniz?” sorularını sordu.Kadınların çoğu sevgililerinin ya da eşlerinin mühendis olmasını istediğini söylerken, erkekler öğretmenliği tercih ediyor.

Elemanonline.net’in yaptığı ankette ilginç sonuçlar ortaya çıktı. 9 bin 816 kişinin katılımıyla gerçekleşen ankette katılımcılara “Eşinizin/sevgilinizin hangi meslek grubunda çalışmasını istersiniz ve istemezsiniz?” soruları soruldu.
Anket sonuçlarına göre, kadınların eşleri / sevgilileri için tercih ettiği mesleklerin başında yüzde 20,6 gibi yüksek bir oranla mühendislik geliyor. Memurluk yüzde 12,8 ile ikinci olurken, öğretmenlik yüzde 12,2, avukatlık ise yüzde 9,9 oranında oy aldı. Erkeklerde ise ilk beş hemen hemen değişmese de sıralama oldukça farklı. Ankete katılan erkeklerin yüzde 17,8’si eşlerinin ya da sevgililerinin öğretmen olmasını istiyor. Sıralamada memurluk yüzde 16,2 ile ikinci, mühendislik ise yüzde 12,8 ile üçüncü sırada yer alıyor.
“Eşinizin/sevgilinizin hangi meslek grubunda çalışmasını istemezsiniz?” sorusuna ise kadınların cevabı yüzde 49,4 gibi yüksek bir oranla ‘polis’ oldu. Aşçı yüzde 20 ile ikinci sırada yer alırken, kaptan yüzde 9,6 ile üçüncü oldu. Erkeklerde ise sıralama oldukça farklı. Ankete katılan erkeklerin yüzde 19,7’si eşlerinin da sevgililerin ‘sekreter’ olmasını istemezken sıralamada ‘oyuncu’ yüzde 17,8 ile ikinci, ‘satış temsilcisi’ ise yüzde 16 ile üçüncü sırada.

PAYLAŞ
Önceki HaberÇelik 2 özel gece ile Bade’de
Sonraki HaberRüzgar Eteğini Uçurdu
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.