İtalyan Yemeği rüzgârı Ankara’da “Festa Italiana” ile esecek

Akdeniz mutfağının en gözde lezzetleri ve efsane İtalyan şarkıları Ankaralılarla buluşuyor. İtalyan Büyükelçiliği ve Barilla’nın katkıları ile Ankara HiltonSA ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan “Festa Italiana”, Ankaralılara unutulmaz bir gece yaşatacak. Briganti di Terra D’Otranto’nun geleneksel İtalyan müziği eşliğinde 6 Mayıs Cuma akşamı gerçekleştirilecek gecede Barilla’nın Executive Chef’lerinden Fabio Foltran ve Ankara HiltonSA Executive Chef’i Yener Özden, İtalyan mutfağının eşsiz lezzetlerini görücüye çıkaracak.

İtalyan Büyükelçiliği, Ankara HiltonSA ve Barilla, unutulmaz bir geceye imza atmaya hazırlanıyor. Dünyaca ünlü Akdeniz lezzetlerinin, efsane İtalyan şarkılarıyla buluşacağı “Festa Italiana”, Ankaralıların hem kulağına, hem gözüne hem de midesine hitap edecek. Adeta festival havasının eseceği etkinlik, 6 Mayıs Cuma akşamı şehrin en gözde mekânları arasında yer alan Kavaklıdere Ballroom’da düzenlenecek.

İtalyan gastronomi kültürünün en önemli temsilcisi Barilla’nın katkılarıyla 6 Mayıs Cuma akşamı, 500’ü aşkın davetlinin katılımıyla gerçekleşecek gecede Barilla’nın Executive Chef’lerinden Fabio Foltran ve Ankara HiltonSA Executive Chef’i Yener Özden’in özel olarak hazırlayacağı üç farklı mönü ve İtalyan müzik grubu Briganti di Terra D’Otranto’nun geleneksel müzikleri, lezzet severlere İtalyan esintileri hissettirecek.

1461315555_Festa_Italiana___Gorsel_1

Milano’dan Roma’ya; Floransa’dan Napoli’ye kadar klasik ve bölgesel İtalyan lezzetleri, Barilla’nın enfes makarna ve sosları eşliğinde hazırlanan özel tariflerle ikram edilecek. Gecenin ilerleyen saatlerinde misafirler sınırsız eğlencenin tadını DJ eşliğinde çıkaracak. Organizasyon biletleri festival gününe kadar Ankara HiltonSA’dan temin edilebilecek.

Barilla Hakkında:

1877 yılında makarnanın anavatanı İtalya’nın Parma kentinde küçük bir ekmek fırını ve makarna dükkânı olarak doğan Barilla, bugün Dünya’nın en önde gelen İtalyan gıda şirketlerinden biridir.

Barilla, halen makarna sektöründeki dünya liderliğinin yanında, makarna soslarında Kıta Avrupası’nda, unlu mamuller (ekmek, kraker, bisküvi, çikolata kaplamalı gofretler, kekler) alanında İtalya’da, gevrek ekmek alanında ise İskandinav ülkelerinde lider konumundadır.

Barilla’nın şu anda toplam 30 üretim merkezi 14’ü İtalya’da ve 16’sı İtalya dışında bulunmaktadır ve ürünleri 100’den fazla ülkeye ihraç edilmektedir. Her yıl; Barilla, Mulino Bianco, Voiello, Pavesi, Academia Barilla, Wasa, Harrys (Fransa ve Rusya), Misko (Yunanistan), Filiz (Türkiye), Yemina ve Vesta (Meksika) markaları altında dünyanın dört bir yanındaki sofralara yaklaşık 1,7 milyon ton gıda ürünü sunulmaktadır. Barilla, bugün dünyanın en saygın gıda şirketlerinden biridir ve geleneksel mutfak prensiplerine ve değerlerine saygılı, çalışanlarını temel varlık olarak kabul eden ve öncü üretim sistemleri geliştirmesiyle İtalyan know-how’unun dünya çapında tanınan bir sembolüdür.

PAYLAŞ
Önceki HaberSATRANÇ MÜZESİ’NDE 190 YILLIK MÜZİK YOLCULUĞU
Sonraki HaberBilkent Mezunlar Derneği üyeleri Ekşi Maya’da buluştu
AnkaraSosyete.com 2002 yılının Mart ayında yayın hayatına başladı. Internet yayıncılığının emekleme yıllarında hem internet reklamcılığına hem de Ankara gece hayatına damgasını vurdu. 2005 yılında Türkiye'nin 75. 2006 yılında 173. 2008 yılında ise 251. en çok ziyaret edilen sitesi oldu ( kaynak: alexa). 200 000 e yakın Ankaralı'yı fotoğraf karesine sığdıran AnkaraSosyete.com 12 yılda yüzlerce partiye ev sahipliği yaparken milyonlarca ziyaretçiyi de web sitesinde ağırladı. AnkaraSosyete.com ilk günkü heyecanı ile Ankaralılara hizmet vermeye devam etmektedir.