Hermes Alligator Birkin Çanta 182 Bin Türk Lirası

hermes birkin

Bayanların değişmez aksesuarlarından biri de hiç kuşkusuz çanta. Çanta artık sadece aksesuar olmaktan çıkarak bir gereklilik halini almış durumda. Bir bayan eğer bir çantayı beğendiyse onu durdurabilecek çok az şey var. Genellikle fiyat en son bakılan özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzde adı biraz duyulmuş markalarının çantaları 500 TL’den başlamakta. Fiyatlar daha popüler markalarda hemen yükselmeye başlıyor. 5000 TL’lerden 20 000 TL’lere bazı özel modellerde ise 32 000 TL’ye kadar çıkıyor.

32 000 TL ile bugün Türkiye’de hemde bu vergilendirmelere rağmen sıfır bir otomobil almanız mümkün. Ancak bayanlara seçme şansını verseniz ve 32000TL’lik sıfır bir otomobil mi istersiniz yoksa 32000 TL’lik Hermes Birkin Crocus Epsom‘mu isterseniz diye sorsanız çoğunluğun çantayı seçeneğinden emin olabilirsiniz. İtiraf ediyim çantalara baktıkça sizi kendisine doğru çekiyor. 32 000 TL’lik çanta fiyatı bir çok erkek okuyucumuzu şoka sokmuş olabilir. Ancak bayanların çantalarına olan düşkünlüğüne biraz dikkat ederseniz rakamların nasıl bu kadar yükseldiğini kolayca anlayabilirsiniz.

Fiyatlar tamda 32 000 bandına çıktı ve dolaştığım site bu serin günde beni baya ısıtmaya başladı. Ancak bununla bitmiyor ve karşıma 75 685 TL’lik etiketiyle Fendi Jours Alligator Shopping Tote çıkıyor. Şunu hemen belirtmek isterim timsah veya hayvan derisinden yapılmış her türlü giyeceğe hayvanların acı çektiğini düşünmem sebebiyle karşıyım ancak bu farklı bir haberin konusu.

Belli ki burada timsah derisinin değeri farkını gösteriyor ve fiyatı ikiye katlıyor. O anda Givenchy – Antigona Crocodile 90 540 TL’lik etiketiyle gülümsüyor. 90 540 TL ile Ankara’da küçük de olsa bir ev alabilirsiniz. 500 TL’den 90 000 TL’ye nasıl çıktığımızı görüyorsunuz.

Michael Korrs, Hermes, Louis Vuitton, Dior, Fendi, Givenchy ve adını sayamadığım bir çok markanın On Binlerce TL tutarında farklı tarzlarda çantaları mevcut.

Bunların içinde Hermes Birkin önceden de duyduğum fiyatının çok yüksek olduğunu bildiğim ancak 32 000 TL’lik modeli ile tepe noktasını yaptığını düşündüğüm bir marka ve model idi.

Ta ki 182.000 TL (yazıyla Yüz Seksen İki Bin Türk Lirası ) tutarında ki modeli Hermes Blue Tempete Matte Alligator Birkin modelini görene kadar. Buyrun buraya tıklayın sizde görün.

Tüm bayanlara çanta dolu günler.

PAYLAŞ
Önceki HaberVoca People Başkent’te
Sonraki HaberDijital Görev Kazandırıyor
Atılım Üniversitesi Business Administration bölümünden mezun oldu. Profesyonel olarak Buz Hokeyi oynadı ve 13 kez milli formayı giydi. Ansolon Medya çatısı altında AnkaraSosyete.com, Mag Dergisi, Enankara.com, Sportiva ve Pak Spor gibi markaların kuruculuğunu yaptı. 2013 yılında Ansolon Indore Hindistan ofisini açtı. Ansolon'u 1 sene içerisinde Türkiye'nin en büyük iOS geliştiricisi durumuna getirdi. Evli olan Göker IŞIK Eşi ve 4 köpeğiyle birlikte yaşamaktadır.