“Her Ses Bir Nefes” Bilkent’te

Bilkent Center Türkiye’de kadınların yaşadığı sorunlara dikkat çekmeyi ve kamuoyunu bilinçlendirmeyi amaçlayan ‘’Her Ses Bir Nefes’’ sosyal sorumluluk projesine ev sahipliği yapıyor.

Kadına yönelik şiddet ve kadın sorunlarına dikkat çekmek amacıyla bu yıl beşincisi düzenlenen ve 58 ünlü sanatçının poz verdiği “Her Ses Bir Nefes 5” fotoğraf sergisi 7 – 22 Mart tarihleri arasında Bilkent Center AVM’de izlenebilecek.

İlk 4 yılında sadece kadın sanatçıların katılımı ile gerçekleşen projeye, 5’nci yılında erkek sanatçılardan da destek geldi. Oya Aydoğan, Gürgen Öz, Soner Arıca, Hazım Körmükçü, Aret Varyantan, İpek Tanrıyar ve bir çok ünlü isim, kadın sorunlarına bir kez daha dur demek, şiddetin olmadığı bir dünya ve “ Her Ses Bir Nefes” demek için bir araya geldiler.

“Her Ses Bir Nefes” projesinin yanı sıra Bilkent Center AVM 8-15 Mart tarihleri arasında Dünyaca ünlü ressam Hikmet Çetinkaya’nın “Birlikte Elele Sergisi”ne de ev sahipliği yapacak.


8 Mart Pazar günü, Hikmet Çetinkaya’nın, birbirinden değerli 35 kadın sanatçı ile aynı anda yapacağı canlı resim performansı, Seren Erdoğan tarafından gerçekleşecek houte couture defilesi ile tam bir görsel şölene dönüşecek. 14:00-17:00 saatlerinde Bilkent Sanat Sokağı’nda gerçekleşecek etkinliğin sonunda, hediye çekilişi yapılarak şanslı katılımcılara özel tablolar hediye edilecek.