Hayvanları Koruma Günümüz Kutlu Olsun

4 Ekim Hayvanları Koruma Günümüz Kutlu Olsun. Başta evcil hayvanlar olmak üzere tüm hayvanların hayatı insan ırkının baskısı altında. Onların hepimizin sevgisine ve yardımına ihtiyacı var.

Gündelik yaşamımızda özellikle Ankara’da bir çok köpeğin sokağa atıldığı herkesin malumu. Başta Ankara Büyükşehir Belediyesi daha sonrasında ilçe belediyeleri asıl olan görevlerini yerine getirmeli. Bu canları kız erkek farketmeden kısırlaştırmalı, doyurmalı, gerekli aşılarını ve bakımını yapmalıdır. Belediyeler artık katil gibi davranarak zehirleyerek hatta silahla vurarak 17. yüzyıldan kalmış barbarca yollardan vazgeçmelidir bu Türkiye’de ki tüm belediyeleri kapsayan bir yorumdur.

Bir cana sahip olmadan önce 10 kere belki de 100 kere düşünmelisiniz. Bir köpeğin ortalama hayatı 10 yıldır. Bir köpek sahibi olduğunuzda , en az 10 yıl boyunca sabah öğle akşam dışarı çıkaracaksınız. Onları 7 saatten fazla evde yalnız bırakamazsınız. Şehir dışına giderken ya bakacak birine ya da pansiyona bırakmalısınız. Yiyeceklerini içeceklerini ve aşılarını sürekli düşünmelisiniz. Köpeklerin hiç büyümeyen çocuk olduğunu unutmayın. Eğer siz bunları göze alıyor tüm gereksinimlerine karşılık vereceğinize inanıyorsanız, Dünya’nın en güzel şeylerinden biri sizi her gördüğünde sevinçten ne yapacağını bilemeyen bir köpek ile hayatı paylaşmak. Diğer yandan eğer onu alıp gerekenleri yapamayacaksanız malesefki o güzel canın sonu sokak olacak. Ve şunu unutmayalım sokak köpeği yok, sokağa atılan köpekler var.

PAYLAŞ
Önceki Haber27 Eylül 2014 Fotoğrafları Galeri de
Sonraki HaberBAŞKENTTE ‘CENNET BAHÇELERİ’ KURULUYOR…
Atılım Üniversitesi Business Administration bölümünden mezun oldu. Profesyonel olarak Buz Hokeyi oynadı ve 13 kez milli formayı giydi. Ansolon Medya çatısı altında AnkaraSosyete.com, Mag Dergisi, Enankara.com, Sportiva ve Pak Spor gibi markaların kuruculuğunu yaptı. 2013 yılında Ansolon Indore Hindistan ofisini açtı. Ansolon'u 1 sene içerisinde Türkiye'nin en büyük iOS geliştiricisi durumuna getirdi. Evli olan Göker IŞIK Eşi ve 4 köpeğiyle birlikte yaşamaktadır.